Aleatët e PD: Jemi vonë/ Kërkojnë të bëhen gati platformat dhe kandidatët
09/11/2020 19:50

5 muaj para zgjedhjeve aleatet historik i kerkojne Lulzim Bashes te sigloje brenda nentorit formulen e koalicioneve parazgjedhore dhe bashkeqeverisjes Mediu- Nuk ka kohe per te humbur. Une mendoj se eshte e domosdoshme qe te kemi platformen, trupen qeverisese, kandidatet per te konkuruar edhe njekohesisht formulen si do te konkurojme. Shehi--Kjo pune duhet te mbyllet brenda ketij muaji. Ka dy skenar, mund te qendrojme me nje liste ose me dy lista. Por, sidoqofte me nje marreveshje te madhe politike para dhe pas zgjedhjeve. Ndoka- Pak a shume gjerat jane te qarta. Madje partia dekokristiane I ka te 140 kandidatet e saj, por do te jete forma dhe menyra e koalicionit e si do operojme per me tej.

Top News -Një nga premtimet e LSI për mësuesit…/ ‘Ja cilat familje do të perjashtohen nga çdo taksë’
25/01 14:17
Top News – Basha poston videon mes akuzave/ ‘Do të presim lidhjet e mafies me shtetin’
25/01 13:22
Top News – Përgjimet e Ndragheta-s/ Balla-SPAK t’i shkojë deri në fund çështjes
25/01 13:19
LSI prezanton programin/ Kryemadhi: taksë të sheshtë dhe taksë të së ardhmes 1% për bizneset e mëdha
25/01 13:02
Rama: Dua 75 mandate/ Balla: E kemi gati listën e kandidatëve për zgjedhjet e 25 Prillit
25/01 13:00
Top News – Kryetarët do votohen në dy qarqe!/ Listat e deputetëve, ku përplasen liderët
24/01 15:20
Top News – Meta-Ka ardhur koha për ndryshim/ Shqipëria e para në Evropë për azilantë
22/01 12:25
Rindërtimi në Vorë/ Kryeministri inspekton punimet për ndërtesat e reja
20/01 15:27
Batutat nga vizita në Vorë/ Banorët: Rrofsh sa malet e Shqipërisë. Rama: Sa malet jo, sa të kemi takatin
20/01 13:10
Top News – Vora një qytet fantazmë/ Kryemadhi-nuk u mbështetën të dëmtuarit nga tërmeti
20/01 12:52
Topalli kandidon në Shkodër e Tiranë/ Vendi i duhet kryeministër që nuk shton vilat në kohë tërmeti
19/01 15:19
Top News – ‘Interesi është I Partisë Demokratike’/ Fatmir Mediu: ‘nuk kërkuam privilegj’
19/01 13:01
Ekonomia në fokus/ Rama dhe Denaj, konferencë për administrimin fiskal
19/01 12:45
Top News – Në 25 prill shqiptarët do zgjedhin/ Kryemadhi-qytetarët janë gjykatësit më të mirë
19/01 11:31
Top News – Sesion i ri me avaz të vjetër/ Akuzat e Murrizit për palaço e hajdutë
18/01 20:13
Top News – Edhe 60 ditë për përplasjet e forta/ Ja data e shpërndarjes së parlamentit
18/01 20:05
Vaksinimi/ Rama: BE nuk pa përtej kufijve të vetë. Me Pfizer i kemi lënë hapësirë vetes për të negociuar më tej
18/01 19:40
Top News – Rama, një përgjigje për Francën…!/ Shumë komente “masakruese” në facebook
17/01 14:32
Veliaj: PD e ndarë në 6 copa, s’dinë kë të votojnë
17/01 13:42
Veliaj: PD-LSI kanë humbur busullën/“Demokratët nuk bëhen deputetë, në lista futet Mediu dhe Ndoka”
17/01 12:15