Aksident fatal nga pakujdesia/ Humbin jetën bashkëshortët në Fier
28/12/2020 11:37

Nje çift bashkëshortësh ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ndodhi mëngjesin e së hënës në afërsi të Levanit. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 7:20 në vendin e quajtur "Kthesa e Qarrit" Shkak i aksidentit dyshohet të jetë pakujdesia e drejtuesit të mjetit, si dhe mungesa e sinjalistikës në rrugë. Viktimat janë Nue Preçi 62 vjeç dhe Pashkë Malçi, 61 vjeçe nga fshati Shtyllas, njësia administrative Levan. Ata ishin duke shkuar te vajza në Qarr. Mjeti ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanalin kullues, i cili është i tej mbushur si pasojë e reshjeve të shumta. Policia shkoi menjëherë në vendngjarje dhe po heton rreth shkaqeve të aksidentit me pasojë vdekjen e dy bashkëshortëve. Rruga që të çon në disa fshatra të njësisë administrative Levan është pjesë e rrugëve të reja që janë ndërtuar pas përfundimit të By-Pass-it të Levanit. Në këtë aks rrugor ndodhin shpesh aksidente pasi ka mungesë të ndriçimit dhe sinjalistikës rrugore

Top News – Më shumë taksa, por pak investime!/Rriten të ardhurat, një prej shkaqeve çmimet e larta
18/08 11:57
Top News-Viktimat e krimit për një vendparkim!/Ja rastet e regjistruara në 2022, policia ‘dorëzohet’
18/08 11:46
Top Channel/ Vendi ku u dogj makina “BMW” në Frakull, brenda saj 3 automatikët që përdorën autorët
18/08 11:31
Top News – 60 plumba mbi dy viktimat, në makinën e djegur nga autorët u gjetën 3 kallashnikovë
18/08 11:09
Top News – Nafta në bursa bie në nivelin e paraluftës/Bordi bën të kundërtën, rrit sërish çmimin
18/08 11:07
Top News – Atentat në Vlorë, dy viktima dhe një i plagosur rëndë
18/08 11:03
Top News- Makina e autorëve të krimit gjendet e djegur në Fier
18/08 11:02
Top Channel/ Atentati në Vlorë, trupat e viktimave ende në mjetin e e bërë shoshë nga plumbat
18/08 10:45
Top Channel/ Atentat në Vlorë! Vriten 2 persona brenda makinës në lëvizje, mjeti përfundon në kanal
18/08 10:41
Top News-U vra pas sherrit në rrjetet sociale!/Detaje të reja nga ekzekutimi i të riut në Elbasan
18/08 10:27
Top Channel/Rasti i parë i transmetimit të lisë së majmunit nga njeriu te qeni.OBSH:Asgjë e papritur
18/08 10:20
Top Channel/ Vrasje në mes të Elbasanit/ Qëllohet për vdekje një person pa precedent penal
18/08 09:25
Top Channel/ Arrestohen vëllezërit që vranë 41-vjeçarin në Sarandë, prangoset dhe punëdhënësi
18/08 09:24
Top News – Atentati në Elbasan me një të vrarë/Zbardhen detajet, ja si ndodhi vrasja e 33 vjeçarit
17/08 22:55
Top Channel/”Ku është?”/ Familjarët e traumatizuar kërkojnë trupin e Madrit Ulqinakut
17/08 22:53
Top Channel/ Atentat në Elbasan! Vritet me armë Madrit Ulqinaku, autori 20-vjeçar në kërkim
17/08 22:39
Top News – Grabitet argjendaria në Lezhë/Autori një i mitur, shpallet në kërkim nga policia
17/08 22:31
Top News – Ekzekutim në Elbasan, policia blindon qytetin për autorët
17/08 22:21
Top News – Sherri për vendin e parkimit që i mori jetën 41 vjeçarit në Sarandë, autori në kërkim
17/08 22:05
Top Channe/ I riu nga Laçi vret 41-vjeçarin për një vend parkimi, shpallet në kërkim
17/08 21:55