Ahmetaj: Zero tatim fitimi për biznesin e vogël deri në 2029
05/06/2020 14:59

Ministri i Rindërtimit dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar Arben Ahmetaj prezantoi planin Shqipëria 2030, i cili siç tha ai ka reforma, aksione konkrete dhe projekte. Synimi i këtij plani është vazhdimi i transformit ekonomik, tha ministri. “Brenda planit kombëtar 2030, siç e ka konfirmuar dhe kryeministri Edi Rama dje, do të ketë një masë të rëndësishme për shumicën e shqiptarëve që punojnë në sektorin privat. Për shqiptarët që punojnë në biznesin e vogël. Kryeministri dje ka komunikuar me shqiptarët iniciativën që ka të bëjë me çlirimin nga taskat për të gjithe biznesin e vogël deri në xhiron 14 milionë lekë. Zero tatime për biznesin e vogël dëri më 2029. Zerimi i tatimit mund të shoqerohet me heqje të vleres se tatimit te shtuar”, tha Ahmetaj.

Manastirliu: 10 rregulla për sezon turistik të sigurt
11/07 10:25
Top News – Ministria për pedagoget/ Mos penalizoni studentet me nota
10/07 22:55
Top News – Ministria për pedagogët/ Mos penalizoni studentët me nota
10/07 20:55
Top News – Pandemia dhe gratë/ Anketa: U thellua pabarazia gjinore
10/07 20:46
“Basha kryeministër? Asnjë propozim”/ Rama: Puna e koalicioneve do të diskutohet në vijim
10/07 20:01
“Ti kryeministër, unë President”/ Basha zbulon mesazhet e Ramës për heqjen e koalicioneve parazgjedhore
10/07 19:40
Rama pranon listat e hapura/ Garanci PD për të votuar paktin e 5 qershorit
10/07 19:37
Top News – Mesazhi i Yuri Kim/ Lufta ndaj covid, nuk ka mbaruar
10/07 19:33
Top News – KE, raporti për Shqipërinë/ “Migrimi, krimi dhe korrupsioni’
10/07 19:26
Top News – Task Forcë në Vlorë/ Zero tolerancë kush shkel ligjin
10/07 18:20
Top News – Rama për ‘zgjedhoren’/ Hapen listat, ndalohen koalicionet
10/07 17:58
Bujqësi me bimët mjekësore/ Historia e të rinjve të Kolonjës që i kthehen tokës dhe gjejnë punësim
10/07 16:10
“Blerta vuante nga depresioni i rëndë”/ Flet mjeku Sadik Lala që e kuroi vajzën deri në vitin 2015
10/07 15:44
Rekord infektimesh, 90 në një ditë/ Në spital janë 11 të shtruar në gjendje të rëndë
10/07 15:15
Top News – Kadastra e Vlorës/ Largohet i shtati, Jurgen Pilkati
10/07 15:11
Top News – Operacioni i FA/ Sazani pastrohet nga predhat
10/07 14:30
Top News – Covid, ambasada gjermane/ ‘Karantinë, po vajtet në Shqipëri’
10/07 14:30
Top News – Rruga e re pranë Mulletit/ Fermerët pranë tregjeve bujqësore
10/07 14:03
Top News – Trafikonin drogë/ Deklarojnë pasurinë 3 të dënuar
10/07 13:13
Top News – 2 viktima nga Covid-19/ 90 raste të reja dhe 43 të shëruar
10/07 12:53