Ahmetaj inspekton shkollën 9-vjeçare në Vorë: Javën që vjen, nisim ndërtimin e banesave private…
08/07/2020 13:06

Ministri i rindërtimit, Arben Ahmetaj ditën e sotme ka inspektuar punimet që po bëhen në shkollën 9-vjeçare në Ahmetaq të Vorës. Kjo është një nga 140 shkolla që qeveria ka premtuar të rindërtojë deri në fund të vitit, pas dëmtimeve që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit. “Kanë avancuar punimet për ndërtimine shkollës së re. Është një nga 140 shkollat që ne do ndërtojmë. Kjo do të jetë gati më 25 nëntorë. Këto shkolla do të jenë edhe për nxënësit me aftësi ndryshe për të lehtësuar jetën e tyre. Është premtim i mbajtur. Do të vazhdojmë në të gjithë zonën e prekur nga tërmeti. Qoftë me shkollat qoftë me shtëpitë individuale që do të fillojnë javën e ardhshme” tha Ahmetaj.

Top Channel/ Politikani që rri në dyert e gjykatës! Klevis Balliu ka dhjetëra procese të hapura
26/01 12:15
Top Channel/ “Sherr” për vaksinat anti Covid! Debate edhe brenda mureve të shtëpisë
26/01 12:08
Top News-Tërhiqet i ftohti polar/Nis rritja e temperaturave, ja çfarë pritet në vijim
26/01 11:51
Top News – Dosja e pengjeve në mes të Tiranës/Nga marrëveshjet e fshehta te faturat e kripura
26/01 11:44
Top News – 7 ditë para vendimit për shkarkim/Meta kundër Kushtetueses, kërkon hetim disiplinor
26/01 11:39
Top News – Liderat e pavotuar në Shqipëri /Si minohet demokracia brenda kampeve politike
26/01 10:44
Top Channel/ Tritol Dukës, ndalohet autori. Kamerat e sigurisë fiksuan mjetin që përdori i dyshuari
26/01 02:23
Top News-Kokainë dhe prostituta në Ekuador/Detaje të reja për vrasjen e Ergys Dashit
25/01 22:57
Top News-Eksplozivi, autori identifikohet brenda 24 orëve/Kush e vuri tritolin në shtëpinë e Dukës
25/01 22:21
Top News-Burg përjetë për autorët e masakrës / Gjykata speciale dënon vrasësit e dyfishtë
25/01 20:48
Top News- Renea dhe FNSH, operacion në Fier / Blindohet qyteti, bllokohen disa makina luksoze
25/01 20:36
Top Channel/ Socialistët, një ekonomist kandidat për bashkinë Dibër
25/01 20:32
Top Channel/ Kosova “mbyll” kufirin. Reagon kundër opozita në Prishtinë, kërkon seancë urgjente
25/01 20:12
Top Channel/ Në një vit Shqipëri hynë 2.6 milionë persona nga Kosova për turizëm
25/01 20:10
Top Channel/Athinë, Kryeministri grek:Kompania që mirëmban rrugën do paguajë 2 mijë euro çdo qytetar
25/01 20:08
Top Channel/ “Kujdes të moshuarit”, këshillat e specialistëve për orët e acarta
25/01 20:06
Top Channel/ I ftohti mbush urgjencën. Mjekët: Të sëmurët kardiakë më të rrezikuarit
25/01 20:01
Top Channel/Nga arrestimi i personave në kërkim deri tek…/‘Blindohet’ Fieri, policia zbret në terren
25/01 19:50
Top News-Escobar, vizita e papritur në Serbi / Konfirmohet, pjesë e axhendës edhe Kosova
25/01 19:44
Top Channel/ Shkrihet Aluizni i Durrësit. Në 215 dosje legalizimi antikorrupsioni gjeti…
25/01 19:40