“Afganët në Shqipëri” – Profilet e tyre, gazetarë, doktorë, pedagogë dhe politikanë
06/10/2021 23:00

700 refugjatë afganë të shpëtuar nga regjimi i talebanëve kanë mbërritur në Shqipëri. Ata janë strehuar në resorte luksoze në bregdetin e Shëngjinit dhe Durrësit. Kryeministri Rama nuk ka preferuar ti vendosë ata në kampe pasi i quan kushtet çnjerëzore. Debati që ka përshkuar opionin publik ka qenë: duhej apo jo ti strehonte Shqipëria refugjatët afganë të luftës? A është transparente qeveria dhe kryeministri Rama, në procesin e strehimit të afganëve? A ka një marrëveshje të shkruar me SHBA-të për strehimin e afganëve? Sa është fatura financiare dhe kush e paguan? Ardhja e tyre a e cënon sigurinë kombëtare?

Drama në familjen e varfër: Djalin e fusin për të grabitur… – Inside Story
08/06 18:10
Statistikat e frikshme, sëmundjet e shëndetit mendor po përhapen me shpejtësi tek të rinjtë
08/06 18:10
“I vuri zjarrin shtëpisë”, drama në familjen me dy fëmijë të sëmurë – Inside Story
08/06 18:08
Mungesë kapaciteti,çfarë zbulon raporti për strukturat e trajtimit të pacientëve të shëndetit mendor
08/06 18:08
Ekskluzive/ “Vendosa të sqaroj konfliktin”, zbulohet dëshmia e adoleshentit që vrau 15-vjeçarin
01/06 18:27
“Gangot” që shihen si model suksesi, dështimi arsimor dhe shoqëror që çon minorenët drejt krimit
01/06 18:23
Mehmeti: Vrasja e nxënësit krim i paralajmëruar, rinia në garë me promovimin e antivlerave
01/06 18:22
Dhimbje dhe lot për shokun e tyre: Fatjoni ishte nxënës shëmbullor – Inside Story
01/06 18:22
“Vrasësit e të Ardhmes”-Rrëfimet e plota të adoleshentëve për ekzekutimin e 15-vjeçarit-Inside Story
31/05 21:45
Denoncimet kurajoze të medias dhe justifikimet e SPAK për intimidim
25/05 18:11
Tenderi që zbulon standartin e dyfishtë, SPAK i dha para kompanisë që e hetoi për favorizim
25/05 18:11
U dënua për arkën me peshk që nuk ekziston, rrëfimi emocional i ish Zv. Ministres2
25/05 18:10
Historia e fermerit që u hetua nga SPAK për paratë e autokombanjës, flasin fshatarët
25/05 18:10
(PA)DREJTËSITË E SPAK, -Si ia hedhin “peshqit e mëdhenj”, standartet e dyfishta – Inside Story
24/05 22:00
Hoxha: Vrasësit e rekrutuar me pagesë, zgjidhja më optimale e organizatave vendase – Inside Story
11/05 19:13
“Besniku më ka thënë hajde me mua”, vrasësi italian rrëfen ekzekutimin – Inside Story
11/05 19:12
Hasmëria me Nikulajt, zbulohet dëshmia e vjetër e Lekstakaj – Inside Story
11/05 19:12
Ja pse vrasja e Nikulajt nuk u mor përsipër nga grupet shqiptare – Inside Story
11/05 19:12
“VRASËS TË IMPORTUAR”, – Dosjet hetimore të killerave të organizatave mafioze të huaja- Inside Story
10/05 22:00
Ja sa kushton trajtimi i mbetjeve në vendet e rajonit – Inside Story
04/05 18:32