Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë- Live 26 Nëntor 2019
27/11/2019 12:57

Një tërmet i fuqishëm tronditi në orët e para të mëngjesit Shqipërinë. Lëkundjet me magnitudë 6.4 në epiqendër apo intensitet 8 ballë fatkeqësisht morën disa jetë njerëzish e mbi 150 janë plagosusr në tiranë durrës fushë krujë e kurbin. Pamje të rënda, rrënoja dhe ambulanca në rrugë ishin imazhet surreale që pa sot cdo shqiptar. Lëkundjet u ndjenë në të gjithë vendin por edhe deri në prishtinë. Pranë epiqendrës në detin adriatik pra në durrës janë dhe dëmet më të mëdha. shumë banorë mbetën nën rrënojat e pallateve të shembura. disa janë nxjerrë të gjallë. të tjerë nuk ia dolën dhe operacionet e shpëtimit vazhdojnë. ndërkohë që post lëkundjet vazhdojnë, gazetarët dhe kamaramanët e top channel ndodhen në lagjjet dhe zonat ku ka më shumë dëme dhe në këtë edicion të jashtëzakonshëm lajmesh ne do tju përjcellim hap pas hapi se cfare po ndodh pas kësaj katastrofe natyrore të pazakontë.