“Shpejt SPAK, BKH e gjykatat e larta”/ SHBA: Vit i jashtëzakonshëm në raport me Shqipërinë
12/07/2019 02:44

Festa e 243 vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës që organizoi ambasada këtu në Tiranë mbrëmjen e së enjtes, i bëri bashkë presidentin Meta dhe kryeparlamentarin Ruçi, edhe pse shumica ka nisur hetimin parlamentar për kreun e shtetit që do të finalizohet me shkarkimin e tij. E ngarkuara me punë e Ambasadës Amerikane në Tiranë, Lejla Moses-Ones vlerësoi në fjalën e saj marrëdhëniet mes dy vendeve.

Ndotje në Zharrëz/ Albpetrol shkarkon mbetjet hidrokarbure pranë zonës së banimit
17/07 16:39
Gripi i syrit/ Mjekët okulist: Po përballemi me një epidemi agresive
17/07 16:33
Veliaj takon të rinjtë që morën çmim në Olimpiadën e Robotikës në Meksikë
17/07 16:30
Rama: Nuk ka 13 tetor/ Meta sjell të tjera argumente për 13 tetorin
17/07 16:23
Edicioni Informativ, 17 Korrik 2019, Ora 15:00
17/07 16:12
Lajme WEB – Ora 16:00 – 17 Korrik 2019
17/07 16:02
Bashkimi i Preshevës me Kosovën/ Analisti Behluli: Shqiptarët në serbi e duan, por deklaratat janë të pabesueshme
17/07 15:58
Të ardhurat në buxhet u rritën 3.5%/Por krahasuar me planin e qeverisë ishin 30 mln euro më pak
17/07 15:27
Kolegji e nis me Tiranën/Shqyrton mandatet e këshillave bashkiakë që nuk i miratoi dot KQZ
17/07 15:15
Petraq Milo, kandidati i Presidentit për kreun e KLSH-së
17/07 15:11
Rinas, kompani e re për sigurinë. ICTS nuk i rinovohet kontrata pas dy grabitjeve
17/07 15:04
Konkursi i ëmbëlsirave, fiton ‘një tullë’ pariziene
17/07 14:33
Veteranët e peshëngritjes garojnë në lojërat olimpike evropiane
17/07 14:28
La Tirana e Kilit, qyteti i festivalit të rrallë fetar
17/07 14:24
Lajme WEB – Ora 13:00 – 17 Korrik 2019
17/07 13:01
Festivali i filmit “Prifest” në Prishtinë, në garë filma nga e gjithë bota
17/07 12:53
Edicioni Informativ, 17 Korrik 2019, Ora 12:00
17/07 12:50
Njeriu i parë në Hënë, 50 vite nga misioni ‘Apollo 11’
17/07 12:50
Uria në botë/ Shkak konfliktet, zhvillimi i ngadaltë dhe ndryshimi i klimës
17/07 12:47
Insekticidi që kontaminon mjaltin, bletërritësit përdorin amitraz. Ekspertët: I rrezikshëm për njeriun
17/07 12:42