“Shpejt SPAK, BKH e gjykatat e larta”/ SHBA: Vit i jashtëzakonshëm në raport me Shqipërinë
12/07/2019 02:44

Festa e 243 vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës që organizoi ambasada këtu në Tiranë mbrëmjen e së enjtes, i bëri bashkë presidentin Meta dhe kryeparlamentarin Ruçi, edhe pse shumica ka nisur hetimin parlamentar për kreun e shtetit që do të finalizohet me shkarkimin e tij. E ngarkuara me punë e Ambasadës Amerikane në Tiranë, Lejla Moses-Ones vlerësoi në fjalën e saj marrëdhëniet mes dy vendeve.

Vlora në panairin e turizmit/ Ftesë për pushuesit italianë të vijnë gjatë verës
23/02 03:35
Thellohet më tej bilanci në Itali/ Shkon në 64 numri i të prekurve nga koronavirusi
23/02 03:34
Përfundon në greminë automjeti me sirianë në Gramsh/ 2 të vdekur dhe 8 të plagosur
23/02 03:33
Edicioni Informativ, 23 Shkurt 2020, Ora 00:00
23/02 01:16
Edicioni Informativ, 22 Shkurt 2020, Ora 19:30
22/02 20:06
Shkrimtarët e diasporës/ Mbi 100 shkrimtarë në takimin “letra nga diaspora”
22/02 19:46
Vlora në panairin e turizmit/ Ftesë për pushuesit italianë të vijnë gjatë verës
22/02 19:31
Në Air Albania Stadium/ FSHF dënon aktet e vandalizimit
22/02 17:21
Pasaportat blu/ Rikthen në Britani pas 30 vitesh
22/02 17:20
Karnavalet e Shkodrës/ Me maska, muzikë dhe parakalime. Digjet edhe dordoleci
22/02 15:56
Edicioni Informativ, 22 Shkurt 2020, Ora 15:00
22/02 15:54
Gjurmë shqiptare/ Çfarë fshihet mes maleve?
22/02 15:49
Dështon samiti i BE/ Nuk ka marrëveshje për buxhetin
22/02 15:42
Aks i ri rrugor Kuqan-Bujqës-Jagodinë-Murriqan-Thanë
22/02 15:40
Rama në Belsh. Rilindja Urbane shkon kudo me vizion, punë, vullnet dhe durim
22/02 15:38
Sanders paralajmëron Putin: Larg duart nga zgjedhjet presidenciale
22/02 15:35
Abdixhiku kërkon anulimin e projektit të ndërtimit në Liqenin e Badovcit
22/02 15:34
Protestë për dhunën në shkolla/ Ekspozohen rastet para ministrisë së arsimit. Reagon Shahini
22/02 15:32
HEC shkatërrues në zona të mbrojtura/ “Dragostunja 1” në mes të zonës Shebenik-Jabllanicë
22/02 15:31
“Ministrja bukuroshe lidhje familjare me presidentin”, Kryemadhi sulmon Gjonaj
22/02 15:29