Protestë kundër ndotjes! Lezhë, mbetjet shtazore përpunohen pranë banesave
25/02/2020 16:35

Banorët e lagjes “Skenderbeg” në Lezhë kanë protestuar të martën për shkak të erës së rëndë që shkaktohet nga fabrika e përpunimit të mbetjeve me origjinë shtazore që ndodhet në këtë lagje. Banorët thonë se e gjithë kjo ndotje ka bërë që fëmijët, por edhe të rriturit të kenë probleme shëndetësore. Në mbështetje të banorëve ishte dhe ambientalisti Sazan Guri, i cili theksoi se nuk është aspak normale që në mes të një lagjeje shumë pranë qendrës së qytetit të ketë një fabrikë të tillë.

Punëtorët duan pagat/ Në uzinën e demontimit në Mjekës nuk paguhen që prej korrikut
30/03 12:19
Top News – Humb jetën 79 vjeçari/ 11 raste të reja në 24 orë
30/03 12:08
Top News – Si aplikohet/ Nga sot lëvizet me leje
30/03 11:21
Top News – Nënë Haxhireja ia doli!/ Shërohet 80 vjeçarja nga Durrësi
30/03 11:20
Korona/ 11 të vdekur dhe 223 të prekur në vend
30/03 11:11
Top News – Falenderimi rrënqethës/ Video e qytetarit italian
30/03 11:00
Durrës/ Mbyllet tregu i vetëm i fruta perimeve, nuk menaxhohej dyndja e qytetarëve
30/03 09:41
Top News – Korona në Kosovë/ Shkon në 97 numri i të prekurve
29/03 22:39
Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Europës: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti
29/03 21:49
Shqiptari, një javë me respirator/ Gëzimi u dërgua në spital në gjendje të rëndë pas 10 ditësh
29/03 21:16
Britani, më pak viktima se dje /Johnson, letër britanikëve
29/03 21:15
Korona në Austri/ Si po menaxhohet situata, flet mjeku shqiptar
29/03 21:12
Sonte vjen avioni nga Gjermania/ Rikthehen të tjerë shqiptarë që kanë mbetur të bllokuar jashtë
29/03 21:09
Sot 15 raste të reja/ Janë shëruar 40 të sëmurë. Të infektuarit janë 212 persona
29/03 21:07
Dërgoi të sëmurin në Infektiv, shoferi i ambulancës befason me veprimin e tij
29/03 20:52
Top News – PD akuza e qeverisë:Tender për rregullim zyrash
29/03 20:32
I izoluar dhe me pasojat e tërmetit/ Familja në Baldushk pa shtëpi dhe në varfëri ekstreme
29/03 20:26
Ndihma pas apelit në TCH/ Kryefamiljari me aftësi ndryshe me tre fëmijë dhe gruan e papunë
29/03 20:22
Apeli i të rinjve/ S’ka turizëm deri në qershor, është anuluar gjithçka në Korçë dhe Pogradec.
29/03 20:21
Të izoluar në fshat/ Në Libohovë, në mesin e natyrës e gjelbërimit
29/03 19:59