Presidenti me tone të ashpra ndaj qeverisë: I shkarkoj unë dhe populli më parë se të më shkarkojnë
18/02/2020 02:09

“Nuk më intereson nëse Rama doli më i fortë nga kjo konferencë. Më intereson që këto ndihma të shkojnë te qytetarët shqiptarë. A ia njoh ndonjë rol të mirë kryeministrit për këtë konferencë? Patjetër, unë jam gati që të duartrokas për kryeministrin, për qeverinë, për çdo punë të mirë që kanë bërë. Kemi bashkëpunuar me qeverinë për këtë konference. Duhet transparencë për përdorimin e donacioneve. Me këtë koment për konferencën e donatoreve Presidenti Meta nisi intervistën e tij në Open, ndërsa vijoi denoncimin për maxhorancën për atë që ai e cilëson grushtin e shteti me emerinin e anëtarëve të kushtetueses.

Tensionohet situata në kufi, emigrantët nuk lejojnë kamionët të kalojnë
05/04 18:57
Vitrina e Librit/ Qytete të zhytyra në heshtje, të izoluara nga bota
05/04 18:01
Veliaj publikon sistemin e ri të kabinave dezinfektuese që do përdoret nga nesër në Tiranë
05/04 16:44
Ina dhe Geri në takim romantik/ Vendi! Thjesht i magjishëm
05/04 16:32
Wake Up dhe Fiks Fare/ Moderatorët dhe gazetarët në krye të detyrës
05/04 15:54
Çdo ditë në transmetim/ “Shqipëria live” dhe “Ftesë në 5”
05/04 15:54
“Open”, në transmetim maratonë/ Nga e hëna në të enjte, me temën kryesore, luftën ndaj koronës
05/04 15:53
Heroinat e lajmit/ Ja cilat janë gratë e vajzat që nuk u shkëputën nga puna
05/04 15:53
Top News – Shuhet Gëzim Kruja/ Ikona e humorit, ishte i semurë
05/04 15:43
Top News – Trump, korona në SHBA/ Shumë të vdekur 2 javët e ardhshme
05/04 15:27
Top News – Kriza e koronës/ A është provë ekzistenciale e BE!
05/04 15:26
Emergjenca e Koronavirusit, Pjesa 4, 05 Prill 2020
05/04 15:23
Izolim dhe varfëri/ Historia e një familje në fshatin Noje të Krujës
05/04 15:21
Ditët e izolimit në shtëpi/ Çfarë keshillojnë psikiatrit në këto ditë të betejës me korona
05/04 15:20
Britani, shqetësim mosizolimi/ Nuk respektohen rregullat ndërsa bilanci bëhet tragjik
05/04 15:19
Top News – Suedia, tani e dorëzuar/ Të përgatitemi për mijëra viktima
05/04 15:00
Top News – Tajvani…pa karantinë!/ Sukses në luftën kundër koronës
05/04 14:56
Braktisja e kafshëve shtëpiake/ Frikë nga përhapja e koronës
05/04 14:47
Greqi, 2 viktima sot/ Rritet numri i të prekurve nga korona
05/04 14:46
Ndihma për komunitetin Shqiptar/ Nisma në Britaninë e Madhe në këto ditë nga korona
05/04 14:45