Për ujin, 1.5 miliardë euro/ Projekti për 10 vite edhe për rrjetin e kanalizimit
25/01/2020 15:32

Shqipëria duhet të investojë të paktën 1 miliardë e gjysmë euro në 10 vitet e ardhshme për të përmirësuar furnizimin me ujë dhe rrjetin kombëtar të kanalizimit. Të dhënat janë bërë publike në strategjinë Kombëtare të sektorit ujësjellës kanalizimi, të përpiluar nga Ministria e Infrastrukturës.

Të burgosurit nuk lenë qelitë/ Vendimi i qeverisë i dërgon në shtëpi ata që kanë më pak se 5 vite
31/03 21:41
Top News – Tiranë, ambasada e SHBA/ Apeli i fundit për qytetarët e saj
31/03 20:55
Shtyhet hetimi i Metës/ Kuvendi i zhvillon mbledhjen online
31/03 20:48
Muzikantët e izoluar në Tiranë/ Historia e çiftit nga Kolumbia e Gjermania
31/03 20:47
Një bursë për Kladiolën/ Nxënëses së shkëlqyer do t’i sigurohet arsimimi në universitet
31/03 20:46
Taksistët duan të punojnë/ Marrin leje, por policia i ndalon në rrugë të lëvizin
31/03 20:45
Libraritë nisën punën/ Pak blerës në ditën e parë
31/03 20:44
“Fermerët nuk pengohen të punojnë”/ Ministri i Bujqësisë: Leje të vecantë edhe për veterinerët
31/03 20:43
“Alo! Kam Ankth”/ Shtohen telefonatat për psikologët për shkak të karantinës
31/03 20:41
Të moshuarit në karantinë/ Mbrojtja më e mirë për ta: Mos i takoni
31/03 20:40
Në treg pa leje/ Jo të gjithë qytetarët arrijnë të pajisjen me lejen e veçantë
31/03 20:39
Top News – T’u ndërpritet interneti/ Kërkesa e AKEP për Nimi Tv dhe iptv
31/03 20:15
Top News – Kamionët e bllokuar/ Rama i shkruan serbisht Vuçiç
31/03 20:13
Top News – Kufizimi i lëvizjës/ Kosovë, shpallet jo kushtetues
31/03 19:21
Top News – Maqedonia e Veriut/ Anëtarja me e re e Nato-s
31/03 19:21
Top News – Kosovë-Serbi/ Hiqet taksa, vjen reciprociteti
31/03 19:18
Në vaun e Dejës, 6 të infektuar/ Situata ndikon në të gjithë qytetin e vogël verior
31/03 19:12
Top News – 15 viktima nga korona/ Në Shqipëri 243 persona të prekur
31/03 19:07
Top News – Jeni krenaria jonë/ Manastirliu me mjekët në Itali
31/03 18:52
Top News – Momenti prekës/ Aurela Gaçe bashkohet me familjen
31/03 18:22