Lirohen të ndaluarit e “Toyota Yaris”/ Gjykata ndryshon masën e sigurisë, dy prej tyre janë në kërkim
17/01/2020 19:45

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shpallur mos kompetencën për dosjen e “Toyota Yaris”. Për këtë arsye, gjyqtari Lazer Sallaku, të premten vendosi detyrim paraqitje për të gjithë të ndalurit, Edi dhe Klevi Lika, babë e bir, Agim Çeka dhe Alban Mollaymer. Tre prej tyre akuzohen për veprën e pastrimit të parave në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, ndërsa Agim Ceka për armëmbajtje pa leje. Ndërkaq, për këtë çështje në kërkim, janë Alfred dhe Elvis Vladi. Kujtojmë se në qershor të vitit 2018-ës, policia shqiptare në bashkëpunim me Interpolin Italian, gjetën rreth 3.4 milionë euro të fshehura në dy makina të tipit “Toyota Yaris”, të cilat po transportoheshin me tragetin e linjës Bari-Durrës. Automjetet vinin nga Belgjika duke përdorur Italinë si tranzit. Ndërkaq, në tetor të vitit të kaluar, çështja u rikthyer për hetim, për shkak sepse nga gjykata e krimeve të rënda u vlerësua që prokuroria duhet të zhvillonte hetime shtesë për personat e paidentifikuar./ Andi Bora /

Bulqizë/ Nisin me intensitet të lartë reshjet e dëborës
27/02 09:20
Deportohen nga Spanja 26 shtetas shqiptar, arrestohet dhe një 50-vjeçar në kërkim ndërkombëtar
27/02 09:20
Trageti i linjës Durrës-Ankona, përplaset me atë të linjës së Bari-t
26/02 22:01
Teatrin do e ndërtojë Bashkia, fondet do t’i kërkohen qeverisë
26/02 20:34
HEC-et në zona të mbrojtura/ Mjedisi, kundër ndërtimit të HEC në Dragostunjë
26/02 20:32
Gruaja e prekur nga Koronavirusi, sjell në jetë beben pa probleme
26/02 19:59
Ndërron jetë në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha
26/02 19:47
Vrau ish gruan dhe kunatin/ Rrëshen; Policia jep 5 mln lekë kush tregon se ku fshihet Fatmir Koleci
26/02 19:43
Vret gruan në dyqan/ Durrës, bashkëshorti e qëllon me levë në kokë
26/02 19:38
Aksion masiv kundër hashashit, arrestohen dy persona të shpallur në kërkim.
26/02 17:05
“Kisha do t’u kthehet besimtarëve”/ Deklarata e kryebashkiakut për kishën e Shën Prokopit
26/02 16:49
Përzgjedhja e kreut të BKH-së/ Kandidatët e fundit kalojnë në testim
26/02 15:37
Teatri i ri Kombëtar do të ndërtohet si investim me fonde publike,
26/02 15:26
Shqipëria jo e prekur! Mjekët kërkojnë pajisje profesionale mbrojtëse
26/02 15:18
Burri vret gruan/ Raportimi live nga Durrësi
26/02 14:01
Probleme me kaldajën në shkollën e Bulqizës, 2 nxënës shkojnë në spital
26/02 14:00
Përzgjedhja e kreut të BKH/ Kandidatët e fundit kalojnë në testim
26/02 13:55
Termometër me lazer kundër virusit/ Në Kapshticë masa të shtuara
26/02 13:53
Rrëshen, vriten motër e vëlla/ Në kërkim ish-bashkëshorti që i ekzekutoi në oborr
26/02 13:47
“Dua mamin tim”/ Momente dhimbjeje në Durrës, reagimi i vajzës kur mëson se i ati i ka vrarë nënën
26/02 12:37