Lindje perëndim: Qeveria e re e Kosovës dhe sfidat që rrëzuan të tjerët!
13/10/2019 17:15

Në 6 tetor, votuesit në Kosovë iu drejtuan qendrave të votimit për një palë zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare, parashikimin e të cilave edhe vetë analistët e panë si tejet të guximshëm e u mjaftuan me pohimet se kjo kishte për të qenë një garë mjaft më e ashpër se ato të zakonshmet. Arsyeja përse kosovarët u thirrën në votime ishte dorëheqja e beftë e kryeministrit Ramush Haradinaj pas një ftese të tretë e po aq të papritur nga Haga, ku do të intervistohej si i dyshuar për krime lufte lufte. Vendi e kapërceu shpejt trallisjen e lajmit që në momentin e parë i gozhdoi të gjithë, duke nisur nga krerët e institucioneve e partive politike, tek presidenti e në fund, dhe liderët e opozitës. Fokusi u kthye tek zgjedhjet, dhe ethet e fushatës nuk vonuan t`I perfshinin të gjithë…

Lindje Perëndim: Zjarre e përmbytje, katastrofa klimatike që kërcënon Europën!
16/02 17:15
Lindje Perëndim: Holokausti, bota po harron??
09/02 17:15
Lindje Perëndim: A e rrëzuan Matteo Salvinin “Sardelet“?
02/02 17:15
Lindje Perëndim: Virusi i ri që po tmerron botën
26/01 17:15
Lindje Perëndim: prapaskenat e “divorcit“ të Harry-t me familjen mbretërore!
19/01 17:15
Lindje Perëndim: A do të ketë një luftë SHBA-Iran?
12/01 17:15
Lindje Perëndim: Traditat e festave të fundvitit, një botë kaq e ndryshme!
05/01 17:15
Lindje Perëndim: Marrëveshja që mban peng Kosovën!
22/12 17:15
Lindje Perëndim: A e duan amerikanët shkarkimin e Donald Trumpit?
15/12 17:15
Lindje Perendim: Copëza mrekullish: Histori të rralla mbijetese nën gërmadha!
08/12 17:06
Lindje Perendim: Andrew, dritëhijet e një princi!
24/11 17:00
Lindje Perëndim/ Protestat në Hong Kong: kur preket liria!!
17/11 17:00
Lindje Perendim: A i duhet shpallur më në fund luftë karteleve meksikane të drogës?
10/11 17:00
Lindje Perëndim: A është vdekja e Al Baghdadit dhe fundi i Isis-it?
03/11 16:57
Lindje Perëndim: Gratë e Isis-it!
28/10 12:48
Lindje Perëndim/ Ofensiva turke në Siri: kronikë e një ngjarjeje të paralajmëruar!
20/10 17:00
Lindje perëndim: Qeveria e re e Kosovës dhe sfidat që rrëzuan të tjerët!
13/10 17:15
Lindje Perëndim:Pavarsisht skandaleve, përse e duan kaq shumë francezët Jacques Chirac-un?
07/10 17:29
Lindje-Perëndim: Jamal Khashoggi, vrasja që tronditi një aleancë
03/10 14:42
Lindje Perëndim: A e shkarkojnë dot demokratët Donald Trumpin
29/09 17:10