Lëndohen 7 banorë dhe 5 policë/ Ish deputetja e PD: Vdiq një banor, përgënjeshtrohet
12/11/2019 19:49

Banorët e Astirit edhe sot dolën në protestë për të mbrojtur banesat e tyre. Ish-deputetja e Partisë Demokratikë, Orjola Pampuri në orët e para të mëngjesit me zë dhe figurë dha një lajm të tmerrshëm, sipas saj Mahmut Imallari, banor i Astirit ndërroi jetë. “Një nga banorët e unazës ka humbur jetën për shkak të dhunës që është ushtruar nga policia. Është një turp për të cilin do të mbani përgjegjësi, ka thënë Orjola Pampuri, ish-deputete e PD-së. Fatmirësisht në këtë protestë pati vetëm të lënduar. Ja si justifikoi Albana Vokshi kolegen e saj për lajmin e rremë që shpërndau. Më parë kolegia juaj tha që ka një viktimë. Ndërkohe si është e vërteta, sepse burime pranë Spitalit të Trumës thonë që ka vetëm të plagosur? Rudina Muça

Pallati i pabanueshëm në Laç/ Familja e strehuar në Shëngjin, kryefamiljari fle në makinë, poshtë shtëpisë
15/12 11:49
Tërmet gjatë natës, ja epiqendra dhe magnituda
15/12 11:41
Fundjava në Dardhë, fshati malor mbulohet nga dëbora e parë
14/12 19:51
Durrës/ Hetim për shkollën e shembur, u përurua në nisje të fushatës në vitin 2009
14/12 19:43
Basha: Laçianët diskriminohen/ Kreu i PD takon banorët e dëmtuar në zonën e lacit
14/12 19:35
Lagje e re në Spitallë/ Rama shkon edhe në Laç dhe premton spitalin
14/12 19:10
Videomesazhi i Ramës kundër opozitës: Po fillon lufta e baltës
14/12 18:45
Dhunohet barbarisht arbitri në Peqin
14/12 17:05
Nis “Top Talent”, zbulohet emri i prezantueses e plot risi e surpriza
14/12 16:06
Me shqiptarët që nuk flasin shqip në Gjurmë Shqiptare/ Çfarë ka ndodhur me banorët e fshatit Besnik
14/12 16:02
Për festa në Korçë/ Rezervimet janë bërë që gjatë muajit nëntor
14/12 16:01
Do hiqet taksa për dhurimet/ Vetëm për familjarët e afërt dhe për banesat
14/12 15:59
Tërmeti, 9 arrestime në Durrës/ Prokuroria ka nxjerrë 19 urdhëra për ndërtues dhe zyrtarë
14/12 15:58
Konference donatorësh për Shqipërinë/ Do mbahet në janar të 2020 në Tiranë
14/12 15:55
Piktorët e peizazhit/ Për të katërtin vit bëhen bashkë në një ekspozitë
14/12 15:48
Konviktet u dëmtuan/ Te Mjekësia, studentët sistemohen në ambiente të tjera
14/12 15:34
Rama në Laç: Për një periudhë 6 mujore, spitali duhet të jetë gati
14/12 15:06
“Nuk mban premtimin”/ Banori rom i Laçit rrëzon propagandën e Edi Ramës me të pastrehët nga tërmeti
14/12 14:52
Në pritje të qeverisë së Kosovës/ LDK dhe VV mbledhin kryesitë
14/12 13:39
Nis sezoni i skive në Dardhë/ Dëbora shkon në 20 centimetra
14/12 13:32