Kosovë/ Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset
27/01/2020 16:19

Kosova është ende pa qeveri, edhe pse kanë kaluar tashmë thuajse katër muaj nga zgjedhjet e parakohshme. E kjo vonesë, sipas odës ekonomike të Kosovës, po shkakton shumë dëme tek bizneset.

Të gjithë kundër Kurtit/ LDK: Taksa të hiqet e plotë. Haradinaj: Ka marrëveshje me Vuçiç
28/02 19:54
Vendimi i Kurtit/ Be e SHBA qëndrime të kundërta
28/02 19:05
Skandal në Kosovë: klinika Infektive, vetëm 6 shtretër me respirator kundër koronavirusit!
28/02 19:01
Shba kundër Kurtit/ Grenell: Nuk e mbështesim heqjen e pjesshme të taksës
28/02 13:14
Nga 15 marsi 2020, hiqet tarifa për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina
27/02 20:16
Juristët në krah të Thaçit/ “Letërkëmbimi me Rasmussen nuk është marrëveshje”
27/02 19:52
Kosova heq tarifën 100% për lëndën e parë ndaj Serbisë
27/02 19:36
Pompeo kërkon heqjen e tarifës ndaj mallrave serbe
27/02 15:48
FSK e kufizuar në veri të Kosovës/ NATO e konfirmon: Misioni ynë nuk ndryshon
27/02 15:35
Koronavirusi në Kosovë/ Informohen nxënësit në shkolla
27/02 10:28
Kushtetuta e Kosovës/ Si mund të shkarkohet presidenti
26/02 19:23
Kryeministri i Kosovës procedurë për shkarkimin e Thaçit
26/02 19:22
Kurti kërkon shkarkimin e Thaçit
26/02 15:46
E kërkon Gjykata Speciale, ish-luftëtari i UÇK-së: Të dënojnë një herë kriminelët
25/02 22:23
Kosovë, 3 raste të dyshuara/ 2 u kthyen nga Italia, tjetri s’është shtetas kosovar
25/02 20:34
Abdixhiku kërkon anulimin e projektit të ndërtimit në Liqenin e Badovcit
22/02 15:34
E qëlluan me vezë, LDK reagon për sulmin ndaj Hotit: Akt i ulët dhe i papranueshëm
22/02 14:30
Lajcak, i dërguari për Kosovën/ Diplomati sllovak propozohet zyrtarisht
22/02 12:35
“Të dielën mbyllni dyqanet”/ Kosovë, kundërshtohet vendimi i komunave
22/02 12:33
Lajm i hidhur për Kosovën, Xhamajka i mohon njohjen si shtet të pavarur
21/02 10:17