Kërçiku: jam mirë te Partizani/ Flet nga Antalia, futbollisti që qëndroi vetëm dy ditë te Bylis
14/01/2020 18:05

Një nga transferimet që trazoi jo pak ujrat në kampionatin shqiptar ishte padyshim ai i Dorian Kercikut tek Partizani. Pjese e klubit të Tiranës deri ne muajin dhjetor e më pas provoi te niste një aventurë tek Bylis ku pas vetëm 2 ditëve nga grumbullimi me ta u largua për t’ju drejtuar Antayas, por jo për tek Tirana por në hotelin ngjitur ku qëndron i grumbulluar ekipi I Partizanit në këtë faze përgatitore. Duke refuzuar në mënyrë kategorike të flasi për gjithçka ndodhi, Kerçiku tregoi për Top Channel emocionet e para me fanelen e kuqe dhe komentet e ish shokëve të skuadrës tek Tirana. “Ndihem shumë mirë sepse realisht më kanë pritur mjaft mirë. Kaloj kohë me të gjithë këtu por pak më tepër me Trashin dhe Telushin. Disa prej futbollistëve të Tiranës më kanë uruar me mesazhe për zgjedhjen që bëra duke u bërë pjesë e partizanit”, shprehet Dorian Kërçiku – Futbollist i Partizanit Në vijim futbollisti u ndal tek objektivat që ka me Partizanin dhe bisedat që ka pasur me trajnerin Sormani që ditën kur u bë pjesë e klubit kampion.

Atentat sa del nga burgu, plagosen dy persona në Vlorë
19/01 02:38
Durrës/ Debate për riparimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti, ndërhyn policia
19/01 02:37
Atentati me armë zjarri në Vlorë/ Gjendet e djegur makina e autorëve dhe arma në bagazh
18/01 20:55
Prezantohet logoja e 100-vjetorit të Tiranës kryeqytet, Veliaj: Një vit plot punë dhe energji pozitive
18/01 19:31
Terminali i ri i Tiranës/ Të gjitha linjat urbane vendosen në zonën pranë kthesës së Kamzës
18/01 19:29
Përplasje me armë zjarri në një lokal të Vlorës, një person në gjendje të rëndë
18/01 19:00
Tirana me logo te re për 100 vjetorin
18/01 18:22
Elon Musk / Plani për të transportuar një milion persona në planetin e kuq brenda 2050
18/01 15:55
Sot nis “Dua të të bëj të lumtur”/ Sezoni i ri në Top Channel i spektaklit me emocione të forta
18/01 15:52
Terminali i ri i Tiranës/ Të gjitha linjat urbane vendosen në zonën pranë kthesës së Kamzës
18/01 15:49
Thaçi: Kurti po nuk qe gati për emrin, le ta refuzojë mandatin e krijimit të qeverisë!
18/01 15:35
“Dosja 184 të transferohet në SPAK”/ PD: Të hetohet për vjedhjen e zgjedhjeve në Dibër
18/01 15:26
Fshatrat shqiptare pranë Beogradit/ Sonte në “Gjurmë Shqiptare”, historia e panjohur
18/01 15:22
Vendimi për kompensimin e shtëpive/ Të dëmtuarit nga tërmeti do përfitojnë në bazë të anëtarëve të familjes
18/01 15:18
Ekskluzive/ Kapet në Tiranë “Escobari” turk! Kërkohej nga Franca, trafikuan 14 miliardë euro drogë
18/01 15:13
Tragjike/ Ranë nga ura, dy aktorët vdesin teksa po xhironin filmin
18/01 14:56
3 vila vidhnin energji elektrike në Velipojë, elektricisti nxiton t’i kapë në befasi
18/01 13:26
Libia, shesh i ri beteje Greqi-Turqi/ Gjermania ka thirrur një samit për zgjidhjen e krizës
18/01 13:20
Hajdutë serialë në Tiranë! Ja si 4 adoleshentët vidhnin dyqane, farmaci, bulmetore
18/01 13:19
Luftëtari, gati marrëveshjen/ Drejtuesit flasin për Gjirokastër “të madhe”
18/01 13:14