Kam qëndruar pa ngrënë, nuk më mjaftonin paratë në New York. Por arrita synimet e mia…
09/11/2019 20:00

Në episodin e rradhës në emisionin “Diaspora” I ftuar është Klevis Tafaj. Pas një çmimi të rëndësishëm në Itali, ai arriti të firmosë një kontratë të teje të rëndësishme në New York. Klevisi kurrë nuk e kishte menduar që do të arrinte të prekte ëndrrën amerikane. Klevis Tafaj është një nga ata të rinj që kurrë nuk ka hequr dorë. Me vullnet të fortë, ai kërkoi gjithmonë të provonte fatin jashtë Shqipërisë. Mori pjesë në çmimin prestigjioz “Danza Europa 2014” në Itali. Garoi në kategorinë e dancit klasik me një pjesë nga baleti “Don Kishoti” dhe fitoi çmimin e parë special, dhe fitoi të drejtën e performimit në New York. Ai punon pranë Ajkun Ballet Theatre, ku performon në skena të ndryshme në Boston, Miçigan, Pensilvani etj. Fillimet e tij në USA nuk kanë që të lehta, madje ai kujton dhe javën e parë ku nuk munde të siguronte paratë për të ngrënë, gjithashtu dhe punët e para në pastrim dhe në larje pjatash në restorante dhe bare. Intervistën e plotë e ndiqni në linkun më poshtë.

E vështirë të gjesh dikë për t’i kërkuar ndihmë. Në Itali do shkoja për të ndihmuar vullnetarisht
04/04 20:01
Babë e bir të izoluar në Itali.Shqetësim, ankth për prindërit, dhe sfidat e emigirimit
28/03 21:30
PO! Mund të riinfektohen përsëri me Coronavirus. Virusi tek disa persona krijon probleme në zemër
21/03 20:00
Jeta mes Romës dhe Shkodrës, sfidat dhe situatat “bullizuese” në vitet e para në Itali
14/03 20:01
Endrrat e mia i bëra realitet në terren të panjohur dhe udhëkryqe të mëdha
07/03 20:01
Emigrantëve i kërkonin analizat e Tuberkulozit. Jam ndjerë dy herë e huaj në Kalabri
29/02 20:00
Njerëzit kanë humbur kontaktin me realitetin duke përdorur pa kriter teknologjinë virtuale
22/02 20:00
Shefi që ka gatuar për Bill Clinton rrëfen historinë e tij dhe synimin për “Hell’s Kitchen Albania”
15/02 20:00
Më mungon deti, dhe klima e Ulqinit. Të ardhmen e fëmijëve e shikoj të sigurtë në Gjermani
08/02 20:00
Në 4 vite asnjë cent nuk kam fituar nga fotot në Prishtinë. Jeta në trojet tona shumë e vrazhdë…
01/02 20:00
Diasporës i duhet dhënë besim, hapësira dhe një rol i rëndësishëm
25/01 20:00
U largova nga Shqipëria pasi asgjë nuk më plotësonte, përshtatej, e më jepte liri mua si artist
11/01 20:00
Dua të realizoj në Kanada ëndrrën time si aktor filmash
28/12 20:00
Shumë punë, pak fjalë dhe dëshpërim. Në USA demotivohesh mijra herë deri sa arrin një copëz suksesi
14/12 20:00
Shqipëria do të bëhet kur të gjithë shqiptarët të bashkohen pa interes
07/12 20:00
Kam kaluar traumë. Nuk lëvizja dot nga Anglia, sepse më bllokuan pasaportën shqiptare rreth 1 vit
23/11 20:00
Në Suedi personat me çrregullime mendore, të alkolizuar,të droguar kërkojnë kurim, nuk ngurrojnë…
16/11 20:00
Kam qëndruar pa ngrënë, nuk më mjaftonin paratë në New York. Por arrita synimet e mia…
09/11 20:00
Të sfidosh vdekjen, e të rilindësh kampion. Historia e sportistit që nuk u dorëzua kurrë…
02/11 20:00
Serbët më dogjën shtëpinë. Jam përballur e vetme me presione, terren të vështirë, por kam guxuar…
30/10 20:00