Joker vjen me polemika/ Kritikët: Mund të rrisë numrin e vrasjeve
05/10/2019 08:06

Joker-i del në kinematë amerikane këtë javë pavarësisht një vale kritikash se ai glorifikon një vrasës dhe mund të inkurajojë sulme të ngjashme kudo. Filmi, në të cilin luan Joaquin Phoenix, flet për një klloun të margjinalizuar që kryen një seri vrasjesh. Historia është treguar në mënyrë që të tërheqë simpati për të, thonë shumë kritikë.

Edicioni Informativ, 29 Janar 2020, Ora 00:00
29/01 02:21
Tërmeti/ Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra. Në Durrës njerëzit dalin nga shtëpitë
28/01 21:59
Qytetarët dalin në rrugë pas tërmetit
28/01 21:34
Varri i babait që i mori jetën 50-vjeçarit në Korçë
28/01 21:06
Sërish bisedime për qeverinë/ Kurti dhe Mustafa takohen. Në Kuvend edhe ambasadorët
28/01 20:45
Pretendimi Iranian/ Në avionin e rrëzuar, edhe drejtuesi I CIA-s
28/01 20:15
Virusi Wuhan/ Nis evakuimi i shtetasve të huaj
28/01 20:12
Edicioni Informativ, 28 Janar 2020, Ora 19:30
28/01 20:05
Diskriminim i nxënësve në klasë/ Raporti: Mësuesit nuk merren me ata që mësojnë me vështirësi
28/01 20:03
Kadare mbush 84 vjeç/ Akademia e shkencave, kërkesë zyrtarë për çmimin nobel
28/01 20:01
Vrasje për një vend në varreza/ Korçë, e qëllon më sëpatë në mes të qytetit
28/01 19:58
Vdes Jak Prenga i marrë peng/ Shkak një ngarkesë prej 250 kilogramë kokainë që humbi në Angli
28/01 19:53
Bill Gates dhuron 10 milionë dollarë për luftën kundër koronavirusit
28/01 19:29
Lajme WEB – Ora 19:00 – 28 Janar 2020
28/01 19:00
Fshati Anglez, u sakrifikua për të ndalur Mortajën
28/01 18:51
Kosovë qeveria e re/ Në negociata përfshihet edhe Quinti
28/01 18:47
Vetëvendosje “luftë” Shpend Ahmetit: kryebashkiaku të japë dorëheqjen!
28/01 18:46
Kosovë, euro false/ Kartmonedha që qarkullon më shumë
28/01 18:41
Boris Johnson sfidon hapur Amerikën/ I lejon Huaweit qasje në 5G
28/01 18:40
Formimi i qeverisë në Kosovës/ Takimit të Mustafës dhe Kurtit i bashkohen ndërkombëtarët
28/01 18:21