Joker vjen me polemika/ Kritikët: Mund të rrisë numrin e vrasjeve
05/10/2019 08:06

Joker-i del në kinematë amerikane këtë javë pavarësisht një vale kritikash se ai glorifikon një vrasës dhe mund të inkurajojë sulme të ngjashme kudo. Filmi, në të cilin luan Joaquin Phoenix, flet për një klloun të margjinalizuar që kryen një seri vrasjesh. Historia është treguar në mënyrë që të tërheqë simpati për të, thonë shumë kritikë.

Kishte blerë respirator për djalin e sëmurë, ja dhuron spitalit të Vlorës
03/04 17:19
Top News – Motrat Kardashian/ Kourtney tërhiqet pas zënies me Kim
03/04 16:53
Korona, 304 të infektuar/ 27 raste në 24 orët e fundit, 89 të shëruar
03/04 16:41
Vendimi për qiratë gjatë krizës/ Akti normativ mund të sjellë probleme ligjore dhe morale
03/04 16:39
Korona në burgun e rrogozhinës/ Infektohet juristi, hyn në karantinë edhe drejtori i burgut
03/04 16:35
Top News – Pagesa e papunësisë/ Kush aplikon për të përfituar
03/04 16:30
Top News – Thirrja e Ramës/ ‘Të vdekurit nuk ringjallen’
03/04 16:30
Lajme WEB – Ora 16:00 – 03 Prill 2020
03/04 16:05
Top News – Studimi Gjerman i 2012/ Bota kërcënohet nga një pandemi
03/04 15:57
Edicioni Informativ, 03 Prill 2020, Ora 15:00
03/04 15:54
Top News – Bilanci në Gjermani/ Shtohet, Merkel del nga karantina
03/04 15:51
Top News – SHBA me një plan të ri/ Do rrëzojë qeverinë në Venezuelë
03/04 15:49
Top News – Dalin dokumente sekrete/ Korona, amerikanët ishin në dijeni
03/04 15:47
Top News – Thirrje për Turqinë/ Lironi të burgosurit politikë
03/04 15:44
Top Channel, rekord në “Youtube”/ Në mars 97.6 milionë shikime, 10.7 milionë orë
03/04 15:38
Shkodër, 12 raste me korona/ Të infektuarit anëtarë të dy familjeve
03/04 15:30
Qiratë, “akt antikushtetues”/ Jorida Tabaku: Shkel të drejtën e pronës, nxit konflikte
03/04 15:26
Do shtohen lekët në qarkullim/ Çfarë efekte ka? Shpjegimi i ekspertit Ardian Civici
03/04 15:21
Top News – Leximi në kohën e koronës/ Shpërndan librat me biçikletë:Pa koment
03/04 15:14
27 banorë dhurojnë gjak pranë kishës së Shën Markut në Ulëz
03/04 15:04