“Haklajt e Tropojës”, Pj.2 – Vrasja e Azem Hajdarit dhe konflikti me fisin Hyka – Top Story
12/02/2020 09:20

Top Story vijon në këtë pjesë të dytë trajtimin e serialit të vrasjeve në Tropojën e viteve 1997-2000, një histori që i kushtoi jetën rreth 150 personave. Për herë të parë, në këtë dokumentar shfaqen detaje të pathëna më parë për rolin e Haklajve në furnizimin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës me armatime, dhe konfliktin që nisi me familjet e tjera për këtë aktivitet. Pse u vra major Ilir Konushevci dhe kush ishin autorët. Vrasja e Azem Hajdarit nga Fatmir Haklaj dhe prapaskenat e takimit mes ish-liderit të lëvizjes së dhjetorit dhe plakut të Haklajve, Muharremit, pak ditë para ekzekutimit. Konfikti me kolonelin Jonuz Hyka dhe hakmarrja që pasoi mes dy familjeve. Në këtë dokumentar, vjen për herë të parë me rrëfim ekskluziv edhe motra tjetër e familjes Aishja.

Edicioni Informativ, 01 Prill 2020, Ora 15:00
02/04 09:23
Edicioni Informativ, 01 Prill 2020, Ora 12:00
02/04 09:23
Ftesë në 5, Ajlin, 29 vjeçarja me 7 fëmijë: Nuk kam kohë për karantinë, 1 Prill 2020, Pjesa 4
02/04 09:22
Edicioni Informativ, 31 Mars 2020, Ora 15:00
01/04 09:17
Edicioni Informativ, 31 Mars 2020, Ora 12:00
01/04 09:17
Mjekët shqiptar japin lajmin e mirë nga Itali
01/04 09:16
Edicioni Informativ, 30 Mars 2020, Ora 12:00
31/03 09:22
Top News – Salvini falënderon Ramën, vlerëson ndihmën e Shqipërisë për Italinë
31/03 09:22
Mjekja shqiptare,shkoi në ndihmë të Italianëve, pritja ishte madhështore- Shqipëria Live,30 Mars2020
31/03 09:22
Befasuese, Ina thotë më në fund “Të dua!” PërPuthen “E Diell”, 29 Mars 2020
30/03 09:29
Edicioni Informativ, 29 Mars 2020, Ora 19:00
30/03 09:29
Kthehen shqiptarët e parë/ Dy avionë nga sollën ata që kishin mbetur jashtë vendit
30/03 09:29
Nisen për në Bergamo 30 mjekët/ Rama: Sot të gjithë jemi italianë
29/03 08:24
Top News – Infermierja e infektivit/ Ja si po përballem me këtë “luftë”
29/03 08:23
Top News – SHBA gjen zgjidhje/ Autorizon plazmën e të shëruarve
29/03 08:23
Edicioni Informativ, 27 Mars 2020, Ora 12:00
28/03 09:57
Edicioni Informativ, 26 Mars 2020, Ora 12:00
27/03 09:11
Bie qeveria në Kosovë,aktorja mes lotësh i kundërvihet politikës – Shqipëria Live, 26 Mars 2020
27/03 09:11
Edicioni Informativ, 26 Mars 2020, Ora 15:00
27/03 09:10
Top News – Rama zbret në tregje/ Inspektim pa maskë e doreza
26/03 09:32