Greqi, Mitsotakis propozon një grua për presidente
16/01/2020 04:06

Kryeministri grek Kyriuakos Mitsotakis gjatë një mesazhi televiziv pasditen e së mërkurës ka propozuar për postin e Presidentit të Republikës së Greqisë zonjën Ekaterini Sakellaropoulou. Dy muaj para se të mbarojë mandati i presidentit të sotshëm Prokopis Pavlopoulos , z.Mitsotakis bën një lëvizje të befasishme duke propozuar për herë të parë për këtë post në historinë e Greqisë, një grua.

Edicioni Informativ, 30 Mars 2020, Ora 00:00
30/03 00:41
Top News – Korona në Kosovë/ Shkon në 97 numri i të prekurve
29/03 22:39
Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Europës: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti
29/03 21:49
Shqiptari, një javë me respirator/ Gëzimi u dërgua në spital në gjendje të rëndë pas 10 ditësh
29/03 21:16
Britani, më pak viktima se dje /Johnson, letër britanikëve
29/03 21:15
Korona në Austri/ Si po menaxhohet situata, flet mjeku shqiptar
29/03 21:12
Sonte vjen avioni nga Gjermania/ Rikthehen të tjerë shqiptarë që kanë mbetur të bllokuar jashtë
29/03 21:09
Sot 15 raste të reja/ Janë shëruar 40 të sëmurë. Të infektuarit janë 212 persona
29/03 21:07
Vitrina e Librit/ Murtaja – Albert Camus – 29 Mars 2020
29/03 21:06
Trotuar, Alesia Bami: Ja ç’do i bëja Florit po të ishim bashkë në karantinë
29/03 20:59
Dërgoi të sëmurin në Infektiv, shoferi i ambulancës befason me veprimin e tij
29/03 20:52
Art në karantinë/ Në studion e skulptorit Agim Rada
29/03 20:43
Edicioni Informativ, 29 Mars 2020, Ora 19:00
29/03 20:34
Top News – PD akuza e qeverisë:Tender për rregullim zyrash
29/03 20:32
I izoluar dhe me pasojat e tërmetit/ Familja në Baldushk pa shtëpi dhe në varfëri ekstreme
29/03 20:26
Ndihma pas apelit në TCH/ Kryefamiljari me aftësi ndryshe me tre fëmijë dhe gruan e papunë
29/03 20:22
Apeli i të rinjve/ S’ka turizëm deri në qershor, është anuluar gjithçka në Korçë dhe Pogradec.
29/03 20:21
Të izoluar në fshat/ Në Libohovë, në mesin e natyrës e gjelbërimit
29/03 19:59
Vlorë, turizmi i paralizuar/ Hotelet pushojnë nga puna punonjësit. S’ka as prenotime
29/03 19:58
Hapet spitali i dytë/ Në sanatorium dërgohet pacienti i parë i infektuar
29/03 19:56