Greqi/ Miratohet me rekord votash ligji për votuesit e diasporës greke
13/12/2019 08:09

Parlamenti grek ka aprovuar me rekord votash, 288 prej 296 deputeteve të pranishëm në sallë, ligjin që ka sjellë qeveria Mitsotakis me anë të cilit u jepet e drejta e votës grekëve që jetojnë jashtë territorit të Greqisë.

Marrëveshjet me Serbinë, Haradinaj: Nuk i bëjnë dëm Kosovës
27/01 16:05
Lajme WEB – Ora 16:00 – 27 Janar 2020
27/01 16:00
“I përkushtuar të arrij një marrëveshje për bashkëqeverisje”/ Lideri I LDK-së, takim me Kurtin
27/01 15:51
Tërmeti në Turqi, të mbijetuarit strehohen në trena
27/01 15:28
Durrës/ Ankesa për riparimin e dëmeve. Banorët e zonës së plazhit kërkojnë ndihmë
27/01 15:26
97-vjetori i Shërbimit Pyjor Shqiptar, vullnetarë i bashkohen aksionit për mbjelljen e 1000 pemëve
27/01 15:24
Flet Rama për Top Channel: Me Merkel plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve
27/01 15:20
Shqipëria ka risk të ulët/ Ngrihet task-forca për virusin që ka prekur Kinën
27/01 15:17
Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju, krahë për krahë
27/01 15:15
Shqiptarja e vetme në Wuhan/ Silva Doçi: Jemi në izolim. U sëmura, por ishte thjeshtë grip
27/01 15:03
Qytetarët e Kosovës nuk kanë besim tek drejtësia
27/01 15:00
“Take me out Albania”/ Një nga formatet e njohur televiziv në botë, së shpejti në Top Channel
27/01 14:39
“Dështon” Salvini/ Në Emilia Romania të Italisë fiton PD
27/01 14:32
Britani e Madhe/ Dalin në qarkullim 10 milionë monedha 50-centëshe për Brexit-in
27/01 14:29
Rivalitet dhe polemika/ Gara e konkurentëve në “Përputhen”
27/01 14:20
Turizëm në fshat/ Puna në bujtinat e fshatrave të Dropullit
27/01 13:44
Rama nga Berlini: Faleminderit për solidaritetin dhe ndihmën, Gjermanisë dhe vendeve të tjera
27/01 13:40
Ylli i NBA që frymëzoi të gjithë/ Ja kush është Kobe Bryant!
27/01 13:12
Shuhet Kobe Bryant/ Bota shpreh dhimbje për yllin e NBA
27/01 13:07
Tërmeti, takim Merkel-Rama/ Kryeministri dhe kancelarja flasin para konferencës së donatorëve
27/01 13:03