“Grabitqari i Londrës” – Historia e vlonjatit Astrit Kapaj, tmerrin e vilave luksoze – Top Story
28/09/2019 16:24

Top Story udhëtoi në Londër dhe Manchester, për të përcjellë historinë e Astrit Kapajt, grabitqarit më të famshëm të vilave në Wimbledon, mes tyre edhe vilat e tenistit të famshëm Boris Becker dhe ish futbollistit të Arsendal, Anelca. Me pamje ekskluzive dhe rrëfime të viktimave, Top Story zbërtheu të gjithë sagën dhe mënyrën sesi ai kryente grabitjet. Policia Britanike nuk kishte mundur ta identifikonte për 10 vjet rresht, por një gabim i Astrit Kapaj, e vuri në pranga. Kapaj ka arritur të grabisë mbi 10 milionë paund, bizhuteri, ora rolex, sende me vlerë por pa ushtruar dhunë. Vlonjati nga Gjormi është një emrat më të përfolur në Londër për mënyrën e grabitjeve. Shumë e cilësojnë si Robin Hood.

Marsida rrëfen në “Open” dinamikën e ngjarjes, si ndodhi vrasja që tronditi Kavajën
14/10 21:19
Fiks Fare, Zv. Ministri Shëndetësisë merr 1000€ për operacionin e prostatës, 14 Tetor 2019, Pjesa 2
14/10 21:01
Ina refuzon të vazhdojë takimin me Denardon, cfarë ndodhi tek “PërPuthje” “E Diell”, 13 Tetor 2019
13/10 16:27
Episodi i plotë: Shiko kush LUAN 3, 12 Tetor 2019, Entertainment Show
12/10 23:15
Gjurmë Shqiptare – Sekretet e shqiptarëve të Krajës. Si po shuhet me dhunë gjithçka shqiptare?
12/10 20:45
Open – Rrëfimi i pazakontë dhe dëshmi “bombë” të Presidentit Ilir Meta
11/10 02:30
Ftesë në 5, Fifi: Si u transformova në klinikën Dermolife, 10 Tetor 2019, Pjesa 2
10/10 18:17
Lindje/ Perëndim – Kurdët në “gojën” e Turqisë
09/10 15:06
“Tkurrja e Shqipërisë” – Brenda pak viteve, vendi ynë do të ketë rreth 1 milion banorë – Top Story
08/10 22:06
Portokalli – Episodi 1, Sezoni 32, 06 Tetor 2019
07/10 00:41
Portokalli, 6 Tetor 2019 – Zona e Brrylit (Kadri Drrasa, Fabjol Pyka, Profesor Engjelli)
07/10 00:33
Episodi i plotë: Shiko kush LUAN, 5 Tetor 2019, Entertainment Show
05/10 23:45
Shiko kush përgjigjet, Mc Kresha & Lyrical Son, Shiko kush LUAN, 28 Shtator 2019, Entertainment Show
05/10 23:15
Gjurmë Shqiptare – Qyteti nëntokësor i komunizmit shqiptar
05/10 20:45
Open – Opozita propozon reforma, me cilat vota do të miratohen ato? Të ftuar: Duma, Bushati etj
04/10 00:14
Soiree, Merita Halili dhe Rudina Xhunga/ Gratë në media, 2 Tetor 2019
02/10 23:19
Ftesë në 5, Stresi, “Hey mama”, dënimi me burg dhe ndarja nga Kejsi, 2 Tetor 2019, Pjesa 1
02/10 19:26
Stresi ende duke luftuar për Kejsin, por ja ç’thonë familjarët…
02/10 18:24
A do të rikthehet Meta në krye të Opozitës? Flasin Haxhiu, Bushati dhe Spahiu
30/09 23:16
Episodi i plotë: Shiko kush LUAN, 28 Shtator 2019, Entertainment Show
29/09 00:01