Gabimet e mjekëve/ Kërkohet të jenë çështje civile, jo penale
24/05/2019 12:30

Mjekët mirëpresin ndyshimet që po bëhen në kodin penal si një përgjigje ndaj reagimeve të tyre më të fundit në rastet e dhunimit të mjekëve, por ata kërkojnë që gabimet mjekësore dhe neglizhenca të trajtohen si çështje civile dhe jo penale.

Rama hap ‘luftë’ ligjore: Gazetarin e ‘Bild’ do e çoj në gjykatat gjermane
17/06 22:00
Përgjimet e ‘Bild’, Donika Prela ngre dyshime mbi autenticitetin e audiove të publikuara
17/06 21:57
Gara për kryeprokuror/ KLP shtyn afatin për të verifikuar katër kandidatët
17/06 21:39
Fiks Fare/ Dashuri në kohë protestash, varianti më i ri i “Romeo dhe Zhuliela”
17/06 21:03
Fiks Fare/ Skandaloze! Policia e Korçës tallet dhe fyen rëndë qytetarin
17/06 21:01
Fiks Fare / VOA, zëri zyrtar i SHBA-së?! Dy qëndrimet e PD-së per VOA-n
17/06 20:53
Përgjimet e reja të “Bild”, publikohet telefonata e kryeministrit Rama
17/06 19:39
Mogherini: Çelja e negociatave të bëhet sa më shpejt
17/06 16:28
Sot provimi i matematikës, testimi për 36 mijë maturantët
17/06 16:26
Sekuestrohet pasuria marramendëse e Admir Muratajt dhe familjarëve të tij
17/06 16:19
Anulimi i zgjedhjeve/ Bashkia Shkodër kërkon lirimin e mjediseve nga KZAZ
17/06 15:29
Ulen aksidentet nga alkooli/ Më pak viktima. Ndëshkohen më shumë drejtues
17/06 12:24
Pas vdekjes, drejtësi në Strasburg/ I dënuari vdiq në burg për mos mjekim, shteti gjobitet 12 mijë euro
17/06 10:21
Aksident tragjik në Tiranë, shuhet familja me 4 anëtarë dhe një i plagosur
17/06 10:20
Trafiku kilometrik i së dielës/Radhë të gjata drejt gjirit të Lalzit
16/06 15:16
Piramida në tri kohë/ Historia e godinës që sot ka degraduar dhe projekti për ta transformuar
16/06 15:11
Turizmi nënujor/Amorfa të lashta e anije të mbytura që mund ta bëjnë Shqipërinë një destinacion
16/06 12:30
Qendra e solidaritetit/Nis ndërtimi në Tiranë, mbështetje për njerëzit në nevojë
16/06 12:27
Kultivimi i çajit të malit, mbi 20 gra punojnë në parcelat në Malin e Gjerë mbi fshatin Goranxi
16/06 12:18
Gara e adrenalinës dhe aventurës, mbyllet Rally Albania
15/06 22:08