Francë, Fillon: Nëse më besoni, tregohem dinjitoz
28/11/2011 00:00

François Fillon fitoi kandidaturën e partisë konservatore për zgjedhjet presidenciale të 2017-s, pasi rivali i tij Alain Juppe e pranoi humbjen. Ish-kryeministri, që premtoi të ndërtojë një shoqëri më të drejtë, siguroi rreth 67 për qind të votave në balotazhin e së dielës.

Irani arreston 17 spiunë të CIA-s/ Teherani thotë se ka dënuar me vdekje disa prej tyre
22/07 20:04
Alarmi për ditën më të nxehtë/ Masat në Europë ndaj temperaturave të larta
22/07 19:51
Nga bodrumi i Bethlehemit, distiluesi palestinez gëzon famë botërore prej likerit arak
22/07 18:47
Athina: Tirana të plotësojë kushtet. Do të monitorojmë plotësimin e 5 prioriteteve që ka vendosur BE
22/07 18:34
Dyshja që do të qeverisë Ukrainën pas zgjedhjeve, një ish komedian dhe një yll rock-u
22/07 15:57
Turi i Francës/Yates fiton etapën e 15-të në çiklizëm
22/07 14:19
Numër i lartë divorcesh, Danimarka merr masa drastike për t’i parandaluar
22/07 14:12
Plazhet e Kubës, jo për vendas/Të paarritshme për vendasit,shkak transporti
22/07 14:08
2400 notarë, pjesë e garës së notit në Bosfor
22/07 12:58
Temperaturat e larta në SHBA, ngrihen qendrat e ftohjes kundër vapës
22/07 12:41
Të dhënat e Eurostat, Islanda, vendi më i shtrenjtë
21/07 23:03
Po vjen Olivewood, Qipro po rivalizon Hollywood-in
21/07 23:02
Po vjen Olivewood, Qipro po rivalizon Hollywood-in
21/07 23:00
Britania e Madhe kërcënon Iranin me sanksione
21/07 22:58
Turi i Francës, Thibaut Pinot fiton etapën e 14
21/07 14:01
Buka e Iranit, pjesë e pandashme për çdo vakt, në tryezat Kuvajtiane
20/07 17:40
Irani konfiskon një anije cisternë britanike
20/07 15:54
Vala e të nxehtit në SHBA; Temperaturat deri në 43.3 gradë
20/07 15:22
Inxhinieri i Hitlerit, babai i misionit hapësinor të NASA-s
20/07 10:19
Apollo 11/ 50 vite më parë kur njeriu shkeli në Hënë
20/07 10:02