E rëndë/ Lojtarët e Këlcyrës dhunojnë futbollistin e Maliqit
03/11/2019 18:23

Një përleshje mes lojtarëve ndodhi në ndeshjen mes Këlcyrës dhe Maliqit. Mësohet se lojtarët e Këlcyrës kanë goditur lojtarët e ekipit të Maliqit. Për këtë ngjarje ka folur edhe trajneri i Maliqit, i cili ka thënë se jetët e futbollistëve u rrezikuan. “Kemi përjetuar tmerr në fushën e Këlcyrës,gjë të cilën nuk e kemi hasur në asnjë fushë tjetër. Jeta e lojtarëve ishte në rrezik. Falenderojmë zotin që dolëm gjallë nga fusha e Këlcyrës, në kushte të tilla dhune fizike,psikologjike vetëm për futbollin nuk bëhet fjalë më. Me lojtarë të gjakosur, me lojtarë në rrezik për jetën me thoni ju a mund të luhet futboll?- tha Egli Malësia, trajner i Maliqit. Ndeshja ishte e vlefshme për kategorinë e dytë.

Sherr Abilekaj-Spahiu: Ti mbron Ramën, përgjigja… Ti hape portal për Monikën
20/11 11:13
“Misteret e Bllokut” – Privilegjet, aleancat, martesat politike dhe intrigat e regjimit – Top Story
20/11 11:12
Edicioni Informativ, 19 Nëntor 2019, Ora 15:00
20/11 11:12
Ekstradohen drejt Italisë tre shqiptarë, të kërkuar nga drejtësia italiane (video)
20/11 08:43
Edicioni Informativ, 20 Nëntor 2019, Ora 00:00
20/11 07:55
Temperatura të ulëta dhe reshje shiu pasdite, njihuni me parashikimin e motit për sot
20/11 07:54
Edicioni Informativ, 19 Nëntor 2019, Ora 19:30
19/11 20:13
Ndryshon komanda e KFOR/ Thaçi, përkushtuar për paqen
19/11 19:57
Irani ndalon internetin, protestat vazhdojnë në mbarë vendin
19/11 19:48
Në 2020 më pak lekë për rrugët, Balluku: Koncesionari i Milot-Balldre ka një vit kohë
19/11 19:45
KED 2020 në rrezik! Gjykata e Lartë s’ka më anëtar tjetër nëse ndaj Dvoranit ka ndjekje penale
19/11 19:45
Katica Janeva lirohet nga paraburgimi
19/11 19:44
600 shishe me konjak në anijen e mbytur! U nisën për Car Nikollën II, mbetën të bllokuara 102 vite
19/11 19:42
Ballkani Perëndimor/ 7 vendet anëtare të BE-së, thirrje Komisionit Evropian
19/11 19:38
Meta e kallëzoi penalisht, reagon Dvorani: Ilir Meta apo Presidenti i Republikës i bën akuzat?
19/11 19:37
Dita e burrave! Festohet në 80 vende të botës, por shqiptarët nuk e njohin
19/11 19:32
Lajme WEB – Ora 19:00 – 19 Nëntor 2019
19/11 19:00
Kosovë/ Vreshtarët ankohen për çmimin: Nuk mbulojmë dot kostot
19/11 16:15
Silikonmix, si insekticid/ Ja për çfarë e kanë përdorur fermerët
19/11 16:14
Rrugët me probleme/ Akset turistike në Vlorë kërkojnë investime
19/11 16:02