E rëndë/ Lojtarët e Këlcyrës dhunojnë futbollistin e Maliqit
03/11/2019 18:23

Një përleshje mes lojtarëve ndodhi në ndeshjen mes Këlcyrës dhe Maliqit. Mësohet se lojtarët e Këlcyrës kanë goditur lojtarët e ekipit të Maliqit. Për këtë ngjarje ka folur edhe trajneri i Maliqit, i cili ka thënë se jetët e futbollistëve u rrezikuan. “Kemi përjetuar tmerr në fushën e Këlcyrës,gjë të cilën nuk e kemi hasur në asnjë fushë tjetër. Jeta e lojtarëve ishte në rrezik. Falenderojmë zotin që dolëm gjallë nga fusha e Këlcyrës, në kushte të tilla dhune fizike,psikologjike vetëm për futbollin nuk bëhet fjalë më. Me lojtarë të gjakosur, me lojtarë në rrezik për jetën me thoni ju a mund të luhet futboll?- tha Egli Malësia, trajner i Maliqit. Ndeshja ishte e vlefshme për kategorinë e dytë.

Edicioni Informativ, 5 Korrik 2020, Ora 00:00
05/07 00:33
Fast & Furios në bypass-in Fier-Vlorë, policia ndalon Lamborghini-n me 236 km/h
04/07 22:33
Top News – Basha në Pogradec/ Kriza ekonomike, dështim i qeverisë
04/07 22:29
Top News – Maqedoni e veriut/ Covid 19, shënohen 6 viktima
04/07 22:05
Top News – 6 viktima në Kosovë/ Covid 19, rëndohet bilanci
04/07 22:04
Top News – Në pranga tre persona/ Pogradec, sekuestrohen 14 kg kanabis
04/07 22:00
Kunati i Zhaneta Josifit/ “Sekti fetar i rekrutoi nga Përmeti” – Intervista
04/07 21:57
Pogradec/ Tre persona në pranga, sekuestrohen 14 kg hashash
04/07 20:13
Edicioni Informativ, 4 Korrik 2020, Ora 19:30
04/07 20:11
Studentja që qëndis çantat/ 25 vjecarja nga Tirana ka tërhequr edhe vëmendjen e stilistit të famshëm
04/07 19:50
Për 3 orë nga Morina në Vlorë/ Rruga e re Milot-Fier, tunele dhe ura
04/07 19:49
Me çantë shpine shëtit botën/ Argjentinasi që bën punë vullnetare në Orikum
04/07 19:45
Dëshmia për abuzimin e nxënëses/ Ish drejtoresha e zyrës arsimore në Kamëz: Ministrja u vu në dijeni për rastin e parë
04/07 19:39
Sekti fetar i rekrutoi që në Përmet/ Kunati i Zhanetës rrëfen përpjekjet për t’i nxjerrë nga shtëpia
04/07 19:36
Top News – Aplikimet nga 29 korriku/ Universitetet, si bëhet regjistrimi
04/07 18:30
Top News – Masat anti covid/ Task forca dyfishon kontrollet
04/07 18:29
Top News – Presidenca gjermane/ Prioritet zgjerimin e BE-së
04/07 16:25
Top News – Washington redskins/ NFL, do rishqyrtojë emrin e ekipit
04/07 16:24
Top News – Sondazh i Gazeta Shqip/ 78% pro mbylljes se sekteve fetare
04/07 16:22
Top News – Gara me triçikla/ Sri Lanka, mbahet edicioni i 4-t – Pa koment
04/07 16:19