Dëmet pa fund nga përmbytja, fermerët humbin dhe subvencionet
06/09/2018 12:23

Gjysma e fermerëve që kultivojnë luleshtrydhe në Kafaraj të Fierit mund të mos përfitojnë nga skema e subvencioneve edhe pse janë shpallur fitues. 25 nga 53 fermerët i shpërngulën serrat pas përmbytjeve të dimrit dhe për këtë shkak ata mund të humbin të drejtën e marrjes së grantit.

Shahini: Mësimi online vazhdon si në katër javët e para
02/04 08:29
Kur do kemi lehtësira? Rama: Po e mendojmë për javën tjetër, por do të jetë me pikatore
02/04 05:08
Bllokuar përtej kufirit, emigrantët nuk mund të kthehen në Shqipëri
02/04 01:47
Piktori braktis studion, Gazmend Leka qëndron në izolim në shtëpi
02/04 01:46
Vendimi i Këshillit Bashkiak të Tiranës: Hiqet qiraja për banesat sociale
02/04 01:44
Britania, nesër mund të jetë “Itali”/ Dita me bilancin më tragjik të viktimave nga korona
01/04 22:19
Greqi, rritet bilanci i viktimave/ Shtohen edhe rastet e reja me të prekur, por edhe testimet
01/04 21:49
Shtetrrethimi zgjatet pa afat/ Shkollat, kopshtet, çerdhet, baret mbyllur deri në fund të pandemisë
01/04 21:23
Top News- Ndihma ekonomike/ Aplikimi do bëhet nga administratori
01/04 21:09
Top News- Humb jetën 28 vjeçari/ Doli negativ në testin e parë
01/04 21:08
Shqetësim për të sëmurët/ Familjes Stafa i mungon ilaçi për vajzën
01/04 20:54
Psikologët,ndihmë bluzave të bardha/ Seanca këshillimi për mjekët/infermierët në Shqipëri dhe Itali
01/04 20:34
Nis aplikimi për pagën e luftës/ Rruga që duhet të ndjekë biznesi i vogël që ka ndalur aktivitetin
01/04 19:49
Rama: Garanci për pagat/ Kryeministri me drejtuesit e bankave: Paketa financiare të do zgjerohet
01/04 19:35
Basha përshëndet anulimin e tenderave: Qeveria të marrë të njëjtin vendim edhe për koncesionet
01/04 19:31
Shtyrja e masave, Manastirliu: 64 mijë familje dyfishim të ndihmës ekonomike, ja si të veproni
01/04 19:14
Top News- Të anullohen koncesionet/ Basha për pezullimin e tenderave
01/04 18:39
Top News- Edi Rama dhe Italia/ Dashuri e nisur nga basketbolli
01/04 18:36
Top News – Rreziku nga korona/ MSH-shtyhen pa afat kufizimet
01/04 17:49
Shërohen 67 të infektuar/ Në 24 orë zbulohen edhe 16 raste të reja
01/04 16:39