Berat, asnjë plan për mbeturinat
11/11/2011 09:55

Lumi Osum eshte menduar si zgjidhja per heqjen e mbeturinave te shume komunave ne qarkun e Beratit. Nderkohe qe vete bashkia ende nuk e ka zgjidhur kete problem duke depozituar mbeturinat urbane qe mblidhen cdo dite ne rruget e qytetit ne kete vend qe eshte teresisht jashte cdo kushti mjedisor dhe fare prane burimeve ujore. Bashkia ende nuk ka gjetur nje zgjidhje per kete problem.

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot
21/10 09:42
Koncesionari i sterilizimit/ KLSH: Shpenzimet jashtë parashikimit, 7 mln euro më shumë për vitin 2018
20/10 22:43
Albin Kurti feston në Tiranë- Mbledh mbështetësit e Vetëvendosjes në Shqipëri
20/10 20:58
Albin Kurti mbërrin në Tiranë: Padrejtësi që nuk u hapën negociatat në Shqipëri
20/10 19:50
Fluks fëmijësh në urgjencë/ Virozat, qendrat shëndetësore të hapura edhe të dielën
20/10 15:51
Veliaj: Stadiumi i ri, një tjetër bizhu që i shtohet Tiranës, do rikthejë Kombëtaren në shtëpinë e saj
20/10 15:47
Ditët kur nxirret rakia, banorët e Dukatit vazhdojnë traditën
20/10 13:04
Fundjava në Voskopojë/ Pushues të shumtë vendas dhe të huaj në fshatin që është kthyer në destinacion tursitik
20/10 12:36
5 fëmijë nga Pogradeci, në Siri/ Gjyshja 70 vjeçare: Ndihmë, mi ktheni në shtëpi
19/10 20:04
Krimi nuk ka gjini/ Njihuni me femrat e arratisura më të kërkuara në Europë
19/10 19:02
Paralajmëron Samsung, problem tek S10 dhe Note 10
19/10 19:00
Berat/ Pas konfliktit autorët lënë çantën me pistoletën në vend ngjarje
19/10 17:48
Dy vëllezër në gjyq/ Në një ditë gjykohen nga dy Gjykata të ndryshme
19/10 16:01
Fundjavë në Voskopojë/ Qyteza është plot me pushues, të gjitha hotelet janë zënë
19/10 15:51
Perimet me pesticide/ Greqia ktheu pas 5 ton, Ministria e Bujqësisë: Fermeri gaboi
19/10 15:37
Gratë nuk bëjnë paptestin, mjekët: Një numër i madh nuk kanë informacion
19/10 15:36
Rindërtimi i shtëpive të dëmtuara nga tërmeti, nis puna për banesën e Rifat Agës në Vishnje
19/10 14:57
120 shqiptarë të kthyer nga Franca, Shefi i Policisë: Deportimi shoqërohet edhe me masa të tjera
19/10 14:19
Zjarri në Shkozë/ Familja nuk i kishte parë flakët, u zgjuan nga komshinjtë
19/10 10:12
Myftiu i Shkodrës thirrje diplomacisë shqiptare: Riktheni fëmijët që janë Siri
19/10 10:04