Basha në Durrës, sulmon Dakon: Buxheti është i shqiptarëve, nuk është as i oligarkëve, as i Edi Ramës
12/12/2019 19:47

Demokratët i dhanë fund “armëpushimit” të vendosur me socialistët për shkak të tërmetit. Tri javë pas vendi u shkund nga tërmeti , Lulzim Basha ndryshoi taktikë dhe kaloi në në sulm duke treguar me gisht përgjegjësit. “Përgjegjësia fillon me ata që kanë përgjegjësi për ndërtimet dhe licensimin e ndërtimeve, që është shteti. Këtu në Durrës kemi edhe një veçori se në 99% të pallateve, ai që ka firmosur për këto leje, ka sjellë edhe betonin, në konflikt interesi, Vangjush Dako. Pasi mbaron gjithçka, kolaudohet dhe prapë pushteti vendor, bashkia, ka për detyrë të kolaudojë që gjithçka është bërë në rregull. Përgjegjësia fillon dhe mbaron me shtetin. Ç’është ajo shprehje “do t’i bëj unë letrat”. Çfarë letrash do të bëjë ai? Ai duhet të shkojë në burg për këto gjëra”, – tha kryetari i PD, Lulzim Basha. Durrsaket e revoltuar denoncuan situatën e pasigurisë dhe mungesën e një vëzhgimit përfundimtar për banesat e tyre tek kryetari demokrat.. Partia Demokratike pas kalimit të situatës së emergjencës ka vendosur të thyejë heshtjen dhe të denoncojë keqmenaxhimin post termet që sipas saj po bëhet nga autoritetet dhe kryeministri.

Rama takon Merkel/ Kancelarja: Do jemi në konferencën e donatorëve për Shqipërinë
27/01 16:40
Durrës/ Ankesa për riparimin e dëmeve. Banorët e zonës së plazhit kërkojnë ndihmë
27/01 15:26
97-vjetori i Shërbimit Pyjor Shqiptar, vullnetarë i bashkohen aksionit për mbjelljen e 1000 pemëve
27/01 15:24
Flet Rama për Top Channel: Me Merkel plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve
27/01 15:20
Shqipëria ka risk të ulët/ Ngrihet task-forca për virusin që ka prekur Kinën
27/01 15:17
Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju, krahë për krahë
27/01 15:15
Shqiptarja e vetme në Wuhan/ Silva Doçi: Jemi në izolim. U sëmura, por ishte thjeshtë grip
27/01 15:03
Rivalitet dhe polemika/ Gara e konkurentëve në “Përputhen”
27/01 14:20
Turizëm në fshat/ Puna në bujtinat e fshatrave të Dropullit
27/01 13:44
Tërmeti, takim Merkel-Rama/ Kryeministri dhe kancelarja flasin para konferencës së donatorëve
27/01 13:03
Flet studentja nga Wuhan, epiqendra e virusit: Iu nënshtrova analizave dhe jam mirë
27/01 12:54
Alergji nga ndotja – Mjekët këshillojnë si të ruhemi
27/01 12:49
Përkeqësohet indeksi i ndotjes në Shqipëri/ Qytetet më të ndotura, Tiranë, Durrës dhe Elbasan
27/01 12:47
Skrevan/ Protestë për shkollën e dëmtuar nga tërmeti: Hapni shkollën! Duam të mësojmë
27/01 12:31
Drejtimi i INSTAT, qeveria shtyn afatin e aplikimit
27/01 12:02
Makina përfundon përmbys në rrugë/ Aksident tek “Unaza e madhe”
27/01 11:13
Reshje shiu dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për fillimin e javës
27/01 10:22
“Hear WHO”/ Aplikacioni më i ri dedikuar…
26/01 22:47
Avioni më i madh/ Boeing 777X realizon fluturimin e parë
26/01 22:23
“Vdekja e tyre është mister”/ Flet shefi i Repartit të Pediatrisë për vdekjen e binjakëve
26/01 21:34