Artisti që plotësoi ëndrrën e babait
18/09/2021 20:00
Karriera e sukseshme e aktores shqiptare që luan në krahë të John Travolta
11/09/2021 20:00
Aktori i Hollywood që nisi biznes me fermën e tij me Kanabis
04/09/2021 20:00
E para aktore në hollywood me pasaportë shqiptare
28/08/2021 20:00
Sportisti nga Kukësi që theu rekorde, e mahniti Amerikën dhe Kanadanë
24/07/2021 20:00
Emigrantët e parë shqiptarë në Amerikë
17/07/2021 20:00
Ylli i televizionit Amerikan me origjinë arbëreshe që nuk përdori kurrë teknologjinë
10/07/2021 20:00
Cano Apa Duli, jeta dhe karriera e piktorit midis Amerikës dhe Ulqinit
03/07/2021 20:00
Kara DioGuardi artistja me origjinë arbëreshe, jeta dhe karriera në USA
26/06/2021 20:00
Anthony Athanas, shqiptari me kontribut historik për bashkatdhetarët e tij
19/06/2021 20:00
Nisma që bashkon shqiptarët në të gjithë globin
12/06/2021 20:00
“Në qendër të stuhisë” jeta dhe karriera e ish shefit të CIA
05/06/2021 20:00
Stan Dragoti, si krijoi”I Love New York”për të përmirësuar imazhin e qytetit
29/05/2021 20:00
Nick Markola investitor në kompanitë e teknologjisë në New York
15/05/2021 20:00
Pasuria më e madhe që prindi shqiptar i lë fëmijës është mësimi i gjuhës shqipe
08/05/2021 20:00
Në batalionin e Atlantikut gjatë luftës në Kosovë dhe rinisja e jetës në USA
01/05/2021 20:00
Ish-kongresmeni amerikan me origjinë arbëreshe që mbojti çështjen shqiptare
24/04/2021 20:00
Pasaportën shqiptare nuk do e lë kurrë për asnjë shtetësi tjetër
17/04/2021 20:00
Jeta dhe karriera e shqiptarit që ka fituar çmimin nobel në mjekësi
10/04/2021 20:00
Modelja e angazhuar me nisma humanitare dhe në shërbim të shqiptarëve në Tuz
03/04/2021 20:00
Çdo ditë kam marrë mesazhe kërcenuese kur kam investiguar tema delikate dhe dosje sekrete
27/03/2021 20:00
Gjyshi jetoi i vetëm në USA, dhe mbajti kontakte me familjen në Korçë gjatë regjimit komunist
20/03/2021 20:00
Muzika shqiptare dhe njohja e saj nga brezat e rinj, nisma e artistit Ergin Oda
13/03/2021 20:00
Minoritari i lindur në Himarë ndërton në USA një biznes që ngjason me një copëz nga Italia
06/03/2021 20:00
Ish futbollisti i “Skënderbeut” dhe bashkëshortja e tij 20 vite punë me talentet e rinj në Amerikë
27/02/2021 20:00
Kitaristi shqiptar që ka mahnitur artistët botëror në New York
20/02/2021 20:00
Vallet shqiptare nga çdo krahinë në Amerikë
13/02/2021 20:00
Inxhinieri nga Korça, pjesë stafit të Facebook dhe Silicon Valley
06/02/2021 20:00
Muzikanti shqiptar reporter i agjensisë mediatike Amerikane, drejtues i TV shqiptar në Chicago
30/01/2021 20:00
Në Michigan shqiptarët me të drejtë vote në zgjedhjet presidenciale luajtën rol të rëndësishëm
23/01/2021 20:00