“Zafest” do bëhet online/ Nisi Festivali me poezi dhe aktivitete
25/09/2020 12:35

Edicioni i katërt i festivalit Za Fest këtë vit do të zhvillohet online në tre ditë me muzikë, poezi dhe aktivitete. Premiera e festivalit do të vijë në formën e një filmi më 27 shtator, në orën 18:00 në You Tube dhe faqet e facebook të Za Fest Vlashent Sata: Festivali këtë vit do të ndodhë online për arsyet qe ju i dini. Ne kemi pasur dy vendoshje. Thethin që në gjenezë të festivalit dhe Kalaja e Shkodrës. Për ta cuar në një ambient më urban dhe të mund të teansmetojmë cfarëdolloj vlere arkitekture dhe historike, përvec atyre natyrore. Luigi Soreca: Dialogu midis njerzve të komuniteteve të ndryshme. Kulturave të ndryshme. Vlerat që bashkojnë njerezit. Fakti që ky koncert ndodh në zona të izoluara, që duhet të rigjenerohen. Mbrojtja e natyrës janë gjithë këto vlera që ne sëbashku ndajmë dhe na bëjnë të mbështesim Vlashentin dhe gjithë këtë organizim të vazhdojë.

Top Channel/ Mbyllet Festivali i Filmit. Jepen 31 çmime, fituesi i Tiff filmi për gratë e Iranit
01/10 12:30
Top Channel/ Festivali i filmit TIFF/ Sot shpallen fituesit mes qindra filmave pjesëmarrës
30/09 19:59
Top Channel/ Kujtohet përkthyesi i nobelistëve, Afrim Koci, në pesë vjetorin e ndarjes nga jeta
30/09 12:35
Top Channel/ Festivali i Filmit në Tiranë/ Nesër ceremonia ku do të shpërndahen 25 çmime
29/09 15:31
Top Channel/ “Kosova zemra e Shqipërisë”/ Promovohet libri i Jusuf Buxhovit, “Kosova”
28/09 19:47
Top Channel/ Festivali i filmit në Tiranë, shfaqen filmat e ditës së pestë
28/09 15:32
Top Channel/ Festivali i filmit në Tiranë. Shfaqen filmat e ditës së pestë
28/09 12:43
Top Channel/ Opera “Cavalleria Rusticana”/ Do vihet në skenë në teatrin e operës
27/09 19:58
Top Channel/ Dita e filmave në gjuhën shqipe, drejtori i TIFF tregon të veçantat e edicionit të 20
27/09 15:48
Top Channel/ Dita e katërt TIFF! Kategoria “In albanian”, shfaqen 7 filma
27/09 12:45
Top Channel/ Dita e tretë e TIFF, prezantohen filmat që marrin pjesë në edicionin e 20 të festivalit
26/09 15:30
Top Channel/ Nis festivali TIFF/ Shfaqen filmat premierë. Pjesëmarrës kinastë nga e gjithë bota
24/09 19:58
Top Channel/ Ndahet nga jeta piktori Sali Shijaku
24/09 12:13
TopChannel/Në gjurmët e parodistëve!Të rinj vlonjatë ngjitën në skenë shfaqen në teatrin Petro Marko
18/09 12:59
Top Channel/ Vepra e re e Teodor Kekos! Poema satirike është shkruar në vitin 1997
18/09 12:43
Top Channel/ Ekspozita nordike në Tiranë/ Artistë nga Suedia, Norvegjia dhe Danimarka
15/09 20:02
Top Channel/ Do të rikualifikohet zona rreth amfiteatrit të Durrësit, preken rreth 100 objekte
15/09 12:37
Top Channel/ Ndërron jetë Et’hem Qerimaj, babi i violinës shqiptare u shua në moshën 88-vjeçare
13/09 15:49
Top News – Arti në zi për ‘mjeshtrin e madh’ të violinës/Hetem Qerimaj ndahet nga jeta
13/09 11:46
Top Channel/“Novela grafike nga deti”/Ekspozohen punimet nga Italia, Franca, Shqipëria dhe Greqia
12/09 19:57