Wake Up/ Vedat Ademi: Rikthimi në Shqipëri me një recital
19/04/2021 11:24

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku

Wake Up/ “SYTË”: Pse është e vështirë sot të mbash bashkuar një grup muzikor
14/05 11:58
Wake Up/ Ekspertja e turizmit: Zonat dhe rrugët ku duhet të ndërhyhet që të kemi turizëm
14/05 11:47
Wake Up/ Mjekja Arjana Rreli: Ja cila moshë dhe për çfarë vijnë së fundmi te psikiatri, shqiptarët
14/05 11:34
Wake Up/ Sociologe, Eris Dhamo:Aktet ekstreme të vetëflijimit e dhunës s’duhet të shfaqen në media
14/05 11:33
Wake Up/ Shqetësimi për maskat me ngritjen e temperaturave. Këshillat e dermatologes Erjona Shehu
14/05 11:22
Wake Up/ “Up in the Air”, pse grupi “SYTË” i këndon identitetit të ndarë mes disa kulturave?!
14/05 11:05
Wake Up/ Në Kinë ndalohen festat e ditëlindjeve dhe funeralet e shtrenjta
14/05 10:40
Wake Up/ Djali shpëton vajzën nga mbytja dhe bie në dashuri. S’është telenovelë por e vërtetë….
14/05 10:35
Wake Up/ Shqipëria nis fushatën”CovidFree”. Flora Baba: Kjo verë do të jetë më e mirë se vjet
14/05 10:30
Wake Up/ Dermatologe Erjona Shehu: Si ndikon vaksina te personat që kanë bërë ‘filler’ e ‘botox’
14/05 10:29
Wake Up/ Pse po shtohen aktet ekstreme? Flasin sociologe, Eris Dhamo dhe Dr.Arjana Rreli
14/05 09:58
Wake Up/ Në pandemi fytyra u plak me 5 vjet në 6 muaj. Maska ka ndryshuar fizionominë tonë
14/05 09:47
Wake Up/ Shtypi i ditës, 14 Maj 2021
14/05 07:59
Vranësira dhe temperatura deri në 24 gradë, njihuni me parashikimin e motit
14/05 07:58
Wake Up/ Romina Ruda: Muzika sot pasqyrë e realitetit, ndryshoni realitetin
13/05 11:37
Wake Up/ Vik Kraja: Tani që jam prind më shqetëson më shumë çfarë promovon muzika
13/05 11:26
Wake Up/ Vik Kraja: E refuzoj një artist që vjen e më thotë “dua një këngë me kallash, me…”
13/05 11:24
Wake Up/ Vik Kraja: Dalja nga binarët tërheq vëmendjen sot më shumë se një Nobel Prize
13/05 11:19
Wake Up/ Policia i shpalli lufte rrymës muzikore qe promovon krimin dhe luksin qe buron prej saj
13/05 11:18
Wake Up/ Ori dhe Isli bëhen nostalgjikë, rrëfejnë historitë e tyre me fqinjët kur ishin fëmijë
13/05 11:06