Wake Up/ Peshku më helmues në botë
27/09/2022 10:48

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Blendi Salaj Enxhi Nasufi Neada Muçaj Autor: Blendi Salaj Gazetarë: Edlira Sulejmani, Vilma Kërçiku

Alandy: Vajza na kërkon motër ose vëlla/ Wake Up
07/12 10:45
Young Zerka: Mc Kresha dhe Lyrical Son bëjnë diferencën/ Wake Up
07/12 10:44
Alandy: Me dhëmb shpirti…/ Wake Up
07/12 10:43
Young Zerka tregon sa i kushtojnë klipet…/ Wake Up
07/12 10:43
Young Zerka thyen heshtjen: Do doja të kisha shumë fëmijë/ Wake Up
07/12 10:38
Pas Palomës edhe Alandy në Big Brother Vip 2?! / Wake Up
07/12 10:30
Young Zerka: Ja përse më ngatërrojnë me xhamajkan…/ Wake Up
07/12 10:28
Young Zerka dhe Alandy tregojnë si janë njohur: Projektet e radhës…/ Wake Up
07/12 10:27
Tipari i meshkujve që po “çmend” sot femrat/ Wake Up
07/12 10:15
Gazetarja Lekatari: Ngjarja në Prishtinë dështim i institucioneve dhe qytetarëve/ Wake Up
07/12 10:14
Zhaklin Lekatari: Në familjet shqiptare ka ende fashizëm ndaj gruas/ Wake Up
07/12 10:13
Gëzim Tushi: Tradhëtia bashkëshortore për burrat nuk dënohet nga shoqëria/ Wake Up
07/12 10:13
Humanizmi ndaj femrës, ka meshkuj ende në epokën e Neandertalit/ Wake Up
07/12 10:07
Sociologu Tushi: Femra në familje konsiderohet si qenie riprodhuese/ Wake Up
07/12 09:51
Cilat lojëra të fëmijërisë suaj, fëmijët e sotëm nuk i luajnë më?/ Wake Up
07/12 09:30
Elon Musk, një çip për të luftuar paralizën/ Wake Up
07/12 09:29
Binjaket martohen me të njëjtin burrë/ Wake Up
07/12 09:29
Puna e ëndrrave?! 26 mije euro për të ndenjur në shtëpi dhe për të parë televizor/ Wake Up
06/12 11:37
Edlira Gjoni; Pankarta që do të ngrija sot kundër BE-së/ Wake Up
06/12 11:31
Edlira Gjoni: Berisha më shumë burrë shteti sesa Rama/ Wake Up
06/12 11:30