Wake Up/”Pas 22 ditësh se ndiej nevojën për ushqim dhe ujë”. Alpinistja se ndal vrapin as në agjerim
04/05/2021 11:16

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku

Wake Up/ Anxhela Peristeri zbulon detajet e performancës në Eurovizion: Do të jetë dinamike
17/05 11:40
Wake Up/ Anxhela Peristeri nga Roterdami: Çdo 48 orë testohemi për Covid që të ngjitemi në skenë
17/05 11:39
Wake Up/ E krahasuan me Beyonce, Anxhela Peristeri rrëfen emocionet pak orë para Eurovizionit
17/05 11:24
Wake Up/ Aventurat e vajzave çikliste të “Femal Cyclers” mbi biçikletë
17/05 11:24
Wake Up/ Femal Cyclers, i krijuar nga dashuria për biçikletën për vajzat çikliste shqiptare
17/05 10:59
Wake Up/ Blendi Gonxhja: Kujdes! Kemi një ‘listë të zezë’ të shkelësve, do ta fillojmë nga shteti
17/05 10:57
Wake Up/ Blendi Gonxhja akuza ndaj SGS: Se ka bërë mirë punën e saj me kontrollin e automjeteve
17/05 10:32
Wake Up/ Xheni Karaj e LGBTI: Në zgjedhjet e ardhshme politike do të kandidoj si e pavarur
17/05 10:28
Wake Up/ Xheni Karaj: Do të krijojmë partinë tonë. Komuniteti LGBTI i papërfaqësuar në politikë
17/05 10:27
Wake Up/ Alarmi i mjekëve: Po plakemi se po lindim më pak. Fertiliteti te meshkujt ka rënë me 50%
17/05 10:04
Wake Up/ Ekspertët: Subvencionim nga shteti i fekondimit in vitro, si zgjidhje e shtimit të lindjeve
17/05 10:03
Wake Up/ Kontrolli teknik në dorë të shtetit pas 11 vitesh. Blendi Gonxhja: Ja si do të funksionojë
17/05 10:03
Wake Up/ Publikohet manuali i parë për personat LGBTI si pjesë e politikës
17/05 09:44
Wake Up/ Si mund të shtohen shqiptarët? Rekomandimet e ekspertëve për rritjen e lindjeve
17/05 09:30
Wake Up/ Shtypi i ditës, 17 Maj 2021
17/05 09:26
Wake Up/ Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit
17/05 09:14
Wake Up/ “SYTË”: Pse është e vështirë sot të mbash bashkuar një grup muzikor
14/05 11:58
Wake Up/ Ekspertja e turizmit: Zonat dhe rrugët ku duhet të ndërhyhet që të kemi turizëm
14/05 11:47
Wake Up/ Mjekja Arjana Rreli: Ja cila moshë dhe për çfarë vijnë së fundmi te psikiatri, shqiptarët
14/05 11:34
Wake Up/ Sociologe, Eris Dhamo:Aktet ekstreme të vetëflijimit e dhunës s’duhet të shfaqen në media
14/05 11:33