Wake Up/ Parashikimi i motit/ Java nis me reshje dhe ulje temperaturash
19/04/2021 09:35

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët dhe me reshje herë pas here. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë njē rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 09ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 14°C. Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë. Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të paqëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga 03°C në 07°C dhe në zonat e ulëta nga 06°C në 09°C.

Wake Up/ “SYTË”: Pse është e vështirë sot të mbash bashkuar një grup muzikor
14/05 11:58
Wake Up/ Ekspertja e turizmit: Zonat dhe rrugët ku duhet të ndërhyhet që të kemi turizëm
14/05 11:47
Wake Up/ Mjekja Arjana Rreli: Ja cila moshë dhe për çfarë vijnë së fundmi te psikiatri, shqiptarët
14/05 11:34
Wake Up/ Sociologe, Eris Dhamo:Aktet ekstreme të vetëflijimit e dhunës s’duhet të shfaqen në media
14/05 11:33
Wake Up/ Shqetësimi për maskat me ngritjen e temperaturave. Këshillat e dermatologes Erjona Shehu
14/05 11:22
Wake Up/ “Up in the Air”, pse grupi “SYTË” i këndon identitetit të ndarë mes disa kulturave?!
14/05 11:05
Wake Up/ Në Kinë ndalohen festat e ditëlindjeve dhe funeralet e shtrenjta
14/05 10:40
Wake Up/ Djali shpëton vajzën nga mbytja dhe bie në dashuri. S’është telenovelë por e vërtetë….
14/05 10:35
Wake Up/ Shqipëria nis fushatën”CovidFree”. Flora Baba: Kjo verë do të jetë më e mirë se vjet
14/05 10:30
Wake Up/ Dermatologe Erjona Shehu: Si ndikon vaksina te personat që kanë bërë ‘filler’ e ‘botox’
14/05 10:29
Wake Up/ Pse po shtohen aktet ekstreme? Flasin sociologe, Eris Dhamo dhe Dr.Arjana Rreli
14/05 09:58
Wake Up/ Në pandemi fytyra u plak me 5 vjet në 6 muaj. Maska ka ndryshuar fizionominë tonë
14/05 09:47
Wake Up/ Shtypi i ditës, 14 Maj 2021
14/05 07:59
Vranësira dhe temperatura deri në 24 gradë, njihuni me parashikimin e motit
14/05 07:58
Wake Up/ Romina Ruda: Muzika sot pasqyrë e realitetit, ndryshoni realitetin
13/05 11:37
Wake Up/ Vik Kraja: Tani që jam prind më shqetëson më shumë çfarë promovon muzika
13/05 11:26
Wake Up/ Vik Kraja: E refuzoj një artist që vjen e më thotë “dua një këngë me kallash, me…”
13/05 11:24
Wake Up/ Vik Kraja: Dalja nga binarët tërheq vëmendjen sot më shumë se një Nobel Prize
13/05 11:19
Wake Up/ Policia i shpalli lufte rrymës muzikore qe promovon krimin dhe luksin qe buron prej saj
13/05 11:18
Wake Up/ Ori dhe Isli bëhen nostalgjikë, rrëfejnë historitë e tyre me fqinjët kur ishin fëmijë
13/05 11:06