Wake Up/ Njihuni me artistët me aftësi ndryshe të “The Door”. Frymëzim për shumë të rinj
25/09/2020 11:09

Banda "The Door Albanian" nga qyteti i Shkodrës do të interpretojnë nesër në Amfiteatrin e Tiranës në një koncert të veçantë. Koncerti do të quhet "CoVivere", dhe është zgjedhur ky emër për ta lidhur edhe me situatën në të cilën po jetojmë për shkak të pandemisë. Do të jenë artistë të rinj me aftësi ndryshe ata që do dhurojnë shumë emocione për të pranishmit. Kjo bandë ka rreth 15 vite karrierë dhe përbëhet nga të rinj me aftësi të kufizuara nga qyteti i Shkodrës të cilët ia kanë dalë të bëjnë art duke sfiduar problemet e tyre shëndetësore. "The Door Albanian" janë të njohur edhe jashtë vendit për koncertet e tyre dhe për veçantinë që e karakterizon këtë grup. Ata shërbejnë si frymëzim edhe për shumë të rinj të tjerë të talentuar që janë me aftësi ndryshe dhe nuk kanë gjetur akoma një mundësi për të bërë realitet pasionet e tyre. Për më shumë ne do të shkojmë tani në Shkodër në shkollën komunitare "Dëshmorët e Prishtinës" pasi ata nuk janë nisur akoma për në Tiranë.

Wake Up/ Fjoralba Ponari për të dashurin: Nuk e kam problem që ta marrin vesh të gjithë
20/10 11:19
Wake Up/ Fjoralba Ponari: Kam më shumë se një bashkëpunim me MC Kresha, së shpejti albumi
20/10 11:16
Wake Up/ Rikthim te tradita e humbur e revistave kulturore.”Lis”, botimi më i ri në treg
20/10 11:13
Wake Up/ Ballkani me ofertë të përbashkët për turizmin e aventurës. Projekti i Këshillit Rajonal
20/10 11:11
Wake Up/ Sindikata: Dyfish më shumë numri i mësuesve me Covid nga çfarë deklaron Ministria
20/10 11:10
Wake Up/ Mira Rakacolli: Ja dy treguesit ku rrezikojmë një izolim të dytë
20/10 11:08
Diell dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit
20/10 08:13
Wake Up/ Shtypi i ditës, 20 Tetor 2020
20/10 08:12
Wake Up/ Petrit Ymeri: Ja si do të zhvillohet online, Panairi i librit. Sfidë për ne dhe lexuesin
19/10 11:43
Wake Up/ Është dyfishuar kërkesa për biçikleta. Izolimi solli bum shitjesh në Shqipëri
19/10 11:30
Wake Up/ Lei Kraja: I shkreti ai burrë që do të futet në shtëpinë time…
19/10 11:20
Wake Up/ Lei Kraja: Futbollistët e kampionatit shqiptar janë më të vuajturit
19/10 11:19
Wake Up/ “Nuk paguajmë dot borxhet”, pandemia rriti kërkesën për borxh të familjeve shqiptare
19/10 11:12
Wake Up/ “Virusin mund ta mundim po t’i mbajmë maskat për 6 javë”. Teoria e Dr. Skënder Murtezanit
19/10 10:48
Parashikimi i motit/ Java nis me diell dhe rritje temperaturash
19/10 09:48
Wake Up/ Shtypi i ditës, 19 Tetor 2020
19/10 09:46
Wake Up/ Marjana Kondi rrëfim për gruan në diktaturë. Aktorja për herë të parë me stand up comedy
16/10 11:50
Wake Up/ Rita Gjeka dhe Zamira Kita marrëveshje live:Të hapim teatrot pa lejen e qeverisë!
16/10 11:48
Wake Up/ Zamira Kita dhe Rita Gjeka: Ja si mund t’i hapim teatrot duke respektuar masat
16/10 11:47
Wake Up/ Artistët kërkojnë takim me Ministren e Kulturës për hapjen e skenë së teatrit
16/10 11:47