Wake Up/ Egbo për deklaratën në BBC: 1% e shqiptarëve janë racistë, 99% janë familja ime
30/07/2020 11:42

Trajneri i ekipit të Tiranës, Emmanuel Egbo, komentoi sot në "Wake Up" për intervistën e dhënë pak ditë më parë në "BBC Sport". Në mbarë mediat qarkulloi lajmi se nigeriano-shqiptari ishte shprehur se në Shqipëri ka racizëm dhe i ka rastisur që të fushë t'i hedhin banane e ta fyejnë. Por sot ai tha se deklarata e tij ka dalë jashtë kontekstit, është ekzagjeruar shumë. "E pranoj që i kam thënë ato fjalë por vetëm 1 përqind e shqiptarëve mund të jenë racistë. Unë kam gati 20 vjet këtu dhe kam kaluar një jetë të mrekullueshme".- u shpreh i emocionuar shpreh Egbo. Ai shtoi se 99 përqind e shqiptarëve janë si familja e tij e dytë pasi e kanë respektuar shumë. "Ka ndodhur para shumë vitesh, kur Shqipëria sapo ka dalë nga komunizmi. Shumica nuk kishin pasur kontakte me njerëz me ngjyrë dhe vepronin nga injoranca apo nga padituria."-përfundoi Emmanuel.

Wake Up/ Aktori Neritan Liçaj: Ne jemi bardh e zi, si komb. Nuk kalojmë një ditë pa debate
25/09 11:10
Wake Up/ Artisti rekordeve Guinness, sjell Angeline Jolie në Tiranë
25/09 11:10
Wake Up/ Njihuni me artistët me aftësi ndryshe të “The Door”. Frymëzim për shumë të rinj
25/09 11:09
Wake Up/ Ilvi Begolli live nga QSUT: Si po i trajtojmë përmes fizioterapisë pacientët me COVID
25/09 11:09
Wake Up/ Studimi me pacientë shqiptarë: Burrat, duhanpirësit, obezët më të rrezikuar nga COVID
25/09 11:09
Wake Up/ Shtypi i ditës, 25 Shtator 2020
25/09 08:14
Parashikimi i motit/ E premtja vjen me reshje të dendura, ja zonat ku rrezikohen përmbytje
25/09 08:11
Wake Up/ E thotë “Nëna Parti”, që “Zoti u dashurua me një striptiste”. Provokimi i dy artistëve
24/09 12:06
Wake Up/ Blero: Tara me Afronën janë si shoqe të ngushta, Tara kërkon motër ose vëlla…
24/09 11:32
Wake Up/ Blero së shpejti me një duet me vajzën Tara
24/09 11:32
Wake Up/ Blero di si ta dashurojë Afronën: “Dua ta trajtoj siç e meriton, butë edhe mirë”…
24/09 11:32
Wake Up/ Dita e dasmës iu trondit nga tërmeti. Blero kujton 21 shtatorin: “O Zot përse sot”
24/09 11:31
Wake Up/ Blero: “Unë e jetoj baladën, më ushqen shpirtin”. Në klipin e ri vij edhe si aktor”
24/09 11:31
Wake Up/ Dënohen ata që fotografojnë poshtë fustanit të grave. Dy gazetare iniciuan ligjin e veçantë
24/09 11:15
Wake Up/ Mjeku, Stroni: Nëse Rama nuk plotëson kërkesat përshkallëzojmë aksionin
24/09 11:15
Wake Up/ 24 mijë shqiptarë kërkuan azil. Ilir Gedeshi: Po ikën elita intelektuale dhe financiare
24/09 11:15
Wake Up/ Biznesi me sytë nga Qeveria, 38 mijë biznese të vogla falimentuan, 125 mijë të papunë
24/09 11:14
Wake Up/ Shtypi i ditës, 24 Shtator 2020
24/09 08:18
Stuhi shiu në të gjithë territorin, njihuni me parashikimin e motit
24/09 08:12
Wake Up/ Drejtoresha e Arkivit: Filmit “Skënderbeu” i është prishur audio nga restaurimi
23/09 12:11