Wake Up/ “Doktor Google” VS Mjeku i familjes. 33% e shqiptarëve informohen në internet
08/04/2021 09:22

Çdo mëngjes zgjohuni me “Wake Up”, programi i njëkohshëm radio-televiziv i “Top Channel” e “Top Albania Radio”, në thelb ka përcjelljen e informacionit më të nevojshëm për mëngjesin. Në “Wake Up” gjeni leximin e gazetave, analiza të ndryshme, informacione utilitare, këmbimin valuator, parashikimin e motit, biseda me të ftuarit në studio për tema të aktualitetit, nga jeta e përditshme urbane e deri tek arti dhe spektakli si dhe personazhe interesantë. Zgjimi në “Wake Up” është ritmik dhe me buzëqeshje. Gjatë tri orëve të transmetimit, na shoqëron edhe muzika më e mirë, e huaj dhe shqiptare. Prezantues: Ori Nebijaj & Isli Islami Autore: Aida Tuci Gazetar: Ermal Kelliçi (redaktor), Edlira Sulejmani, Malvina Gorreja, Vilma Kërçiku

Wake Up/ Këngëtarja tregon sesi u gjobit nga policia kur po xhironte klipin jashtë orarit policor
23/04 10:56
Wake Up/ Si ndryshoi Toka në 4 dekada. Google Earth publikon videot reale
23/04 10:32
Wake Up/ E vërtetuar shkencërisht: “Leximi na bën njerëz më të mirë”
23/04 10:20
Wake Up/ Lorela Garuli: Simptomat e ezaurimit prindëror; lodhje, sjellje agresive, ndjenjë faji…
23/04 10:15
Wake Up/Thethi është braktisur. Pjesëmarrja në votime parashikohet e ulët sepse banorët janë larguar
23/04 09:55
Wake Up/ Petrit Ymeri: Pandemia varfëroi tregun e botimeve por nxiti leximin. Dita Botërore e Librit
23/04 09:40
Wake Up/ Alda Bardhyli: Nisma për rikthimin e traditës së klubeve të leximit në shkolla
23/04 09:39
Wake Up/ “S’po e duroj dot fëmijën tim dhe po ndjehem në faj”. Prindër të sfilitur nga pandemia
23/04 09:34
Wake Up/ A do të votojë Thethi? Materialet zgjedhore shkojnë me helikopter, rruga e bllokuar
23/04 09:32
Wake Up/ Shtypi i ditës, 23 Prill 2021
23/04 08:19
Reshje gjatë gjithë ditës, njihuni me parashikimin e motit për sot
23/04 08:17
Wake Up/ HBO flet shqip falë aktoreve shqiptare Rozafa Çelaj dhe May-Linda Kosumoviç
22/04 11:47
Wake Up/”Preva flokët, dhëmbë protezë, shenjë në fytyrë” transformimi i aktores në serialin e HBO-së
22/04 11:27
Wake Up/ “Asnjëherë në jetën time nuk kam parë një lumë të tillë”. Dr.Andrej Sovinc për Vjosën
22/04 11:03
Wake Up/ Rozafa dhe May-Linda, aktoret shqiptare pjesë e serialit “Welcome to Utmark” te HBO-së
22/04 11:01
Wake Up/ Gentiana Qirjako ISHP: Monitorim në qendrat e votimit për respektimin e masave anticovid
22/04 11:01
Wake Up/ Njihuni me Sahatin, një tjetër talent në muzikë në familjen e Rita Orës
22/04 10:42
Wake Up/ “Rikthim tek nëna”, të sjellësh traditën me fashion!
22/04 10:17
Wake Up/ Në Ditën e Tokës, publikohet studimi për Vjosën: Pse duhet të jetë Park Kombëtar
22/04 10:11
Wake Up/ Procedura se si do të votojmë në kohë pandemie: Me maska, dezinfektues dhe distancim
22/04 09:29