Vret tre miqtë në aksident/ Përplas makinën me një mur. Arrestohet i mbijetuari i aksidentit
05/03/2021 15:20

Për Ismail dhe Belul Sulaj, të moshës 56 dhe 53 vjeç, dhe për djalin e tezes së tyre rreth 50 vjeç, do të ishte udhëtimi i tyre i fundit, pasi ata u përplasën në këtë mur. Të tre ata ishin pasagjerë, por drejtuesi i automjetit Zija Murati rreth 29 vjeç, u përplas pikërisht këtu, siç mund të shihet edhe nga gjurmët e gomave të automjetit. Burime të policisë, treguan për Top Channel, se shkak i këtij aksidenti ka qenë shpejtësia e lartë me të cilën Murati po lëvizte në kohën kur ishte ndalim qarkullimi. Ata ishin duke u kthyer në zonën e Kodër Kashar ku kishin edhe shtëpinë. Policia i ka marrë edhe kampionin e gjakut drejtuesit të automjetit, për të parë nëse po e drejtonte mjetin në gjendje të dehur. Përgjigja pritet të dal brenda një jave. Ndërkaq, Zija Murati, edhe pse i plagosur u vu në pranga nga policia pasi shkaktoi këtë aksident tragjik. Të katërt personat ishin rreth farefisnor me njëri tjetrin. Sipas informacioneve ata vinin shpesh mbi kodër Kashar, pasi edhe shtëpitë i kishin aty. 29- vjeçari Murati, drejtonte makinën prej 9 vitesh, sipas të dhënave të policisë, por humbja e kontrollit të automjetit, e ktheu atë në fajtor të vdekjes së tre personave.

Kandidatet e PS Durrës takim me profesionistët e rinj
10/04 20:23
Sot 6 humbje jete, 360 të infektuar/ 534 të shëruar, në spitale 227 pacientë
10/04 20:06
Policia: Sekuestrohen 143 kg kokainë në kontenier, arrestohen 2 administratorët e kompanisë
10/04 20:05
Aplikacioni i Për’puthen/ Mund të shkarkohet në App Store dhe Playstore
10/04 19:58
Rama: Marrim 74 ose 78 mandate/ “Shkojmë edhe 80 nëse Damiani e bën tërmet”
10/04 19:49
“Na vaksinoni, jemi të rrezikuar”/ Kërkesa e personave me aftësi të kufizuar
10/04 19:48
Covid vret gazetaren/ Anila Dushi shkruante: Kam dëgjuar mjaft nga ata që e kaluan. Por qenka tmerr
10/04 19:47
Derë më derë për vaksinat/ Mjekët dhe infermierët udhëtojnë në fshatrat e Shkodrës
10/04 19:46
Gruaja digjet, burri vetëvaret/ Burri xheloz djeg të gjallë gruan, çifti po përfundonte divorcin
10/04 19:45
“Godasim në prill, efekt politik”/ Përgjimet e kontrollorëve. Prokuroria: Plan i organizuar
10/04 19:44
Zbulohet depo armësh/ Dhjetëra kallashnikovë, pushkë, granatahedhës ruheshin në magazinë në Tiranë
10/04 19:41
Kapet kokainë mes bananeve/ U zbulua nga skaneri në kontenierin e ardhur nga Ekuadori
10/04 19:38
Top News – Rritet numri i rasteve të reja/ 6 humbje jete në 24 orët e fundit nga covid-19
10/04 19:28
Ish kryebashkiaku i Beratit, Selfo Kapllani largohet nga LSI dhe i bashkohet PS
10/04 19:02
Top News – Rama bën llogaritë/ Ja sa mandate do të marrim më 25 prill…
10/04 18:23
Top News – Kokainë në kontenier bananesh/ Kapen 200 kg në portin e durrësit, vinte nga ekuadori
10/04 18:22
Balla takim me të rinjtë në Hotolisht: Para 8 viteve diplomat bliheshin me lekë
10/04 18:18
Rama bën parashikimin për mandatet që do të marrë në zgjedhjet e 25 prillit: Rezultati final, 74-78
10/04 18:00
Kavajë/ Burri dogji për së gjalli gruan, pamjet e makinës tërësisht të shkrumbuar
10/04 17:52
“Duket si jashtë shtetit”, Rama flet nga Vlora: Pjesën tjetër të projektit, Leskua do e lërë aty
10/04 17:37