Vllaznia-Laçi, supersfida e javës/ Superiorja rikthehet me ndeshjet më të rëndësishme
09/04/2021 15:44

Superiorja rikthehet me ndeshje mjaft të rëndësishme në javën e 27-të. Katër përballje do të luhen nesër dhe vetëm një të dielën, ajo mes Partizant dhe Bylisit. Ndeshja më e rëndësishme dhe më e forte, të paktën në letër është padyshim përballja për kreun mes Vllaznisë dhe Laçit. Trajneri i shkodranëve, Tomas Bërdaric është shprehur shumë optimist për këtë takim. “Këtë javë kemi punuar shumë dhe jam shumë i kënaqur me ekipin. Besoj se nesër do të bëjmë mirë. Për sa i përket dëmtimeve, vetëm Imami ka shfaqur probleme. Kemi bërë 2 seanca stërvitore në “Loro Boriçi” dhe kjo është diçka shumë e mirë. Imeri është gati për nesër dhe do të shikojmë për formacionin. Është një ndeshej shumë e rëndësishme dhe duam të bëjmë maksimumin”, tha Bërdaric. Laçi përballet me një tjetër rival direkt në këtë javë dhe vjen nga një situatë jo e mirë pas dy humbjeve rradhazi me Tiranën dhe Teutën. Ndërkohë, bardheblutë udhëtojnë drejt Korçës sot për ndeshjen e nesërme me vendasit, që për Orges Shehin mbetet një ndeshje gjithmonë speciale për shkak të së shkuarës së tij. Edhe pse një skuadër shumë larg asaj kohëve të arta, Shehi shprehet i kujdesshëm dhe vlerësues ndaj ekipit të drejtuar nga Memelli. “Është një kundërshtar që këtë javë ka bërë shumë mirë, Ka marrë pikë dhe kanë besim, i cili është i rëndësishëm në futboll. Do jetë një transfertë shumë e vështirë”, deklaroi Orges Shehi. Këto por edhe sfidat e tjera të kësaj jave të kategorisë Superiore do të keni mundësinë si gjithmonë t’i ndiqni drejpëtrdrejti dhe ekskluzivisht në Digitalb.

Top Channel/ Në “Ditën e kërcimeve” atleti shkodran përmirëson rekordin e mëparshëm
09/05 20:06
Top Channel/ Skënderbeu pret Partizanin/ Korçarët shpresojnë që të qëndrojnë në kategorinë superiore
07/05 15:30
Top Channel/ “Partizani i barabartë me ne”, trajneri i Skënderbeut: Do të qëndrojnë në Superiore
05/05 15:32
Top Channel/ Partizani merr kreu, ndalet në barazim Vllaznia-Teuta, Laçi mund Kukësin
04/05 02:31
Top News – Vllaznia pret Teutën/ Për Brdaric, sfida, hap në rrugën drejt titullit
03/05 11:47
Top Channel/ Sezoni tjetër me tifozë në stadium! Shulku Vllazninë si skuadrën më të bukur
01/05 16:09
Top Channel/ Teuta shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj
30/04 11:02
Top Channel/ Reja kërkon një mesfushor, ka disa kandidatë nga Kosova dhe Maqedonia
21/04 20:25
Top Channel/ Fitojnë Vllaznia dhe Laçi, kthejnë renditjen e klasifikimit si më parë
19/04 12:39
Top News – Kampionati i futbollit amator/ Përfunndon edicioni i tetë, ndahen çmimet
18/04 20:44
Top Channel/ KOKSH, në krye Fidel Ylli/ Zgjidhet presidenti i ri i komitetit olimpik shqiptar
17/04 20:08
Top Channel/ Partizani merr kreun/ Mund Kastriotin 3-1. Kukësi – Tirana 2-2
17/04 20:06
Top Channel/ Java e 28-të e Superligës: Tirana pret Kukësin dhe Partizani, Kastriotin
16/04 15:36
Top Channel/ Skënderbeu-Vllaznia në finale/ Dy skuadrat që do të përballen për Kupën e Shqipërisë
14/04 20:05
Teuta merr kreun e superiores/ Vllaznia ndalet në Laç, Kukësi fitore pas 2 muajsh
10/04 19:57
Braziliani i kombëtares/ 15 vjeçari i rritur në Shqipëri, premton shumë për ekipin kuq e zi
10/04 19:55
Vllaznia-Laçi, supersfida e javës/ Superiorja rikthehet me ndeshjet më të rëndësishme
09/04 15:44
Medalje bronxi në europian/ Evangjeli Veli, e vetmja garuese nga Shqipëria
05/04 19:59
Tirana ‘Manita’ Apolonisë/ Skënderbeu befason Kukësin, e mposht 1-0
04/04 20:17
Teuta merr kreun/ Mund Laçin 1-0. Vllaznia-Partizani ndalen në 0-0
03/04 19:57