Veliera bllokohet në Vlorë/ Dy rusë dhe dy ukrainas nuk mund udhëtojnë deri në përfundim të hetimeve
30/10/2020 15:35

Një velierë me flamur amerikan është ankoruar ne Tri portin e Vlorës ku siç thonë 4 të huajt në bord gjetën strehë nga moti i keq. Kur mbërriti mbrëmjen e së enjtes në breg autoritetet ngritën dyshime pasi nga mjeti nuk erdhi asnjë njoftim, në radio ose nëpërmjet agjencive detare. Ne fillim kapiteni deklaroi se nuk kishin pasur karburant ndërsa me pas se deti me dallge i detyroi te ankoroheshin. Sot Dimitri Nikulin nga Rusia kërkon të vazhdojë udhëtimin për në Mal të Zi ku dhe do të shesë mjetin e tij te lundrimit “Na kane sekuestruar pasaporten. na kane quajtur agjente dhe tani duhet te dime ku te drejtohemi. kemi mbetur pa mbeshtetje”. Në bord janë 4 persona, dy nga Ukraina e dy nga Rusia. Por kapitaneria e Vlorës i ndaloi pasi nuk kanë pasur leje për tu ankoruar. Mjeti tip velierë i nisur nga Turqia duhet të qëndrojë i bllokuar në zonën e Tri Portit Vlorë deri në përfund të hetimeve nga prokuroria .

Zjarrfikësi hero i Bashkisë së Tiranës shmang ngjarjen e rëndë në Rrugën e Kombit
25/11 22:09
Top News – Një vit nga tërmeti…! 50 sekondat mes jetës dhe vdekjes
25/11 21:00
Top News – Një vit nga tërmeti…! 50 sekondat mes jetës dhe vdekjes
25/11 20:52
Top News – 11 mjekë në Shqipëri/ Viktimat e koronavirusit në 9 muaj
25/11 20:49
Ilaçet më rimbursim. Caktohen depot/ Udhëzimi problematik që shmang konkurencën në treg
25/11 19:49
A duhet lejuar eutanazia? Diskutimi i fortë sot në emisionin “Shqipëria Live”
25/11 19:46
Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave e Vajzave/ Godina e Presidencës portokalli
25/11 19:43
Shkollat do kalojnë online/ Manastirliu: Nga 1 dhjetori mësim i alternuar
25/11 19:27
“Biseda për tranzicionin”/ Presidenti Meta ishte i ftuar në panelin e UET
25/11 19:25
Top News – Meta aspak modest! ‘Fitorja ime, reforma në drejtësi’
25/11 18:49
Top News – I ‘tmerrshmi’ i Beratit/ OFL për vrasësin e dënuar në Itali
25/11 18:48
Top News – Elbasan, sherr me armë/ Një nga autorët kapet në spital
25/11 18:47
Top News – Bien shifrat e covid/ 8 humbje jete, 644 raste në 24 orë
25/11 18:06
Top News – OFL… drejt fundit! Shumë kërkesa e pak vendime në SPAK
25/11 18:04
Top News – Covid 19, masat e reja/ Për shkollat dhe skenari online
25/11 18:02
Top News – Buxheti i vitit 2021/ Bashkia e Tiranës nis dëgjesat
25/11 17:08
Top News – Mjekët për pandeminë/ Të vihen në punë spitalet rajonale
25/11 16:04
A duhet lejuar eutanazia? Diskutimi i forte sot në emisionin “Shqipëria Live”
25/11 15:35
Në Laç do ndërtohen 800 apartamente/ Rama inspekton përfundimet për ndërtimin e shkollës së re
25/11 15:28
Kullat e dhëndrit të Berishës/ U zhduk kompleksi Partizani për të ndërtuar pallate
25/11 15:21