Ushtria e Kosovës; Haradinaj: Më 14 dhjetor, projektligji në Kuvend
06/12/2018 15:28

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se tri projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen me 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës.

Top Channel/ Përplasje në Kuvendin e Kosovës/ Tension dhe fyerje për gjykatën speciale në Kosovë
06/05 19:57
Top Channel/ Gratë në Kosovë, AFP: Po ngrihen mbi patriarkalizmin!
06/05 17:19
Top News – ‘Një arenë për burra’/ Femrat në Kosovë po ngrihen mbi patriarkalizmin
06/05 15:12
Top Channel/ Përplasje në Kuvendin e Kosovës: “O legen”, shpërthen deputeti i PDK
06/05 13:06
Top Channel/ BE ndihmë Kosovës për vaksina/ Komisioneri për zgjerimin takohet me Albin Kurtin
05/05 19:49
Top News – Rinis vaksinimi në Kosovë/ Pas ardhjes së 4680 dozave nga Bashkimi Evropian
05/05 14:21
Top News – Qeveria e Kosovës nuk del garant/ Për lirinë me kusht të ish-krerëve të UÇK-së
05/05 14:13
Top News – Edhe Kosova në ‘Defender Europe’/ Merr pjesë në stërvitje me 330 pjesëtarë të FSK-së
05/05 12:47
Top Channel/ Kosova do të testojë mësuesit/ Sindikata e Arsimit e kundërshton nismën e qeverisë
04/05 19:53
Top News – Luftëtari që u bë president/ Hashim Thaçi në gjykatën e hagës, deri kur…
04/05 15:46
Top News – Rrezikohet fundi i pandemisë/ Sondazhi, ende ka hezitim për të marrë vaksinën
04/05 15:42
Top News – Vaksina të reja në Kosovë/ Vijnë 4680 doza të pfizer nga bashkimi evropian
04/05 15:41
Top Channel/ U lirua nga Haga për të takuar të atin e sëmurë, Kadri Veseli pritet me brohorima!
04/05 15:26
Top News – Liri e përkohshme për Kadri Veselin/ Ndodhet në Kosovë, pasi ka babain e sëmurë
02/05 22:32
Top News – Osmani uron Pashket/ ’Festa si kjo, manifetsojnë vlerat njerëzore’
02/05 15:05
Top Channel/ Rifillimi i dialogut Kosovë-Serbi. Borrell: Procesi nis në qershor dhe jo në maj
30/04 13:04
Top Channel/ Shqipëri-Kosovë! Analistët:Ftohja Rama-Kurti nuk do të dëmtojë marrëdhëniet mes vendeve
30/04 12:23
Top News – Kurti për ‘Non paper’/ E kanë prejardhjen nga Beogradi dhe Moska
29/04 23:01
Top News – Albin Kurti në Bruksel / ‘Kosova në NATO, e bën rajonin më të sigurt’
29/04 13:51
Top Channel/ Nuk ulet në një tryezë me Vucic, Kurti refuzon pjesëmarrjen në takimin e Brukselit!
29/04 12:02