Top News – Zgjidhin mosmarrëveshjen/ Elton John dhe ish bashkëshortja
14/10/2020 21:34

Sir Elton John dhe ish bashkëshortja e tij, Renate Blauel, kanë zgjidhur një mosmarrëveshje ligjore të shkaktuar nga autobiografia e yllit dhe filmi Rocketman. Blauel paditi sir Elton në qershor duke pretenduar se ai kishte shkelur kushtet e marrëveshjes së tyre të divorcit, duke diskutuar martesën e tyre katër vjecare që përfundoi në 1988. Ajo fillimisht kërkoi një urdhër gjykate për të parandaluar shkeljen e privatësisë së saj në të ardhmen si edhe dëmshpërblim prej afro 4 milionë dollarësh. Rasti tani është zgjidhur në mënyrë miqësore – tha një zëdhënës i Elton John. Blauel kishte pretenduar se Sir Elton kishte shkelur në mënyrë të përsëritur dhe flagrante marrëveshjen e saj të divorcit në librin dhe filmin biografik që fitoi edhe një cmim oscar. Avokatët e saj thanë se pjesët që flisnin për martesën e tyre kishin përkeqësuar problemet e shëndetit mendor, përfshirë depresionin dhe ankthin dhe se gjendja ishte rënduar nga interesi i shtypit për të. Ndërsa avokatët e sir elton kishin argumentuar se detajet në libër dhe film ishin të njohura për publikun dhe se marrëveshja e divorcit kishte të bënte vetëm me cështje private dhe konfidenciale. Pesë skena nga Rocketman ishin përmendur në padinë e Blauel, përfshirë atë që tregonte martesën e tyre apo ato që tregonin ciftin që flinte në dhoma të ndara gjumi. Një tjetër skenë, përshkruante sir Elton, në një seancë terapie në grup, ku fliste për dështimin e martesës së tij për shkak të palumturisë dhe vecanërisht, seksualitetit të tij.

Top News – ‘Studio 2054’/ Dua Lipa ‘rishpik’ koncertin
28/11 16:36
Top News – Festoi 30 vjetorin/ Rita Ora me album super-sexy
28/11 16:35
Top News – Krenare që jam Shqiptare/ Dua Lipa uron festën e pavarësisë
28/11 14:55
Top News – Moda, ‘Pillow Boots’/ ’Përgjigjia’ ndaj çizmeve UGG
27/11 22:01
Top News – Rita Ora feston/ Dalin pamjet, 30 vjetori në shtëpi
27/11 18:23
Top News – Rita Ora 30 vjeçe/ Mamaja poston foton nga fëmijëria
26/11 22:31
Top News – Futboll dhe mode/ Maradona, ekstravagant dhe në look
26/11 16:49
Top News – Moda e pandemisë/ Pizhamat-pjesë e garderobes SHIK
26/11 16:23
Top News – Aksident i frikshëm/ Tom Cruise ‘shikon’ vdekjen me sy
25/11 22:40
Top News – Flasin aktoret e njohura/ Dita kundër dhunës ndaj grave
25/11 15:36
Top News – Ankesa e këngëtarit/ Korrupsion edhe te Çmimet Grammy
25/11 15:35
Top News – Dua Lipa e mahnitshme/ Merr çmim në American Music Awards
24/11 21:11
Top News – Ricky Martin dhe partneri i tij, gati për fëmijën e pestë
23/11 16:05
Top News – Braktisi bashkëshortin/ Fox me të dashurin në tapetin e kuq
23/11 16:03
Top News – Lady Gaga e Brad Pitt, bashkë për herë të parë
23/11 16:02
Top News – Jessica-Robert Berishës/ ‘Kam prova për të shkatërruar’
22/11 21:25
Top News – Brigitte Bardot/ ‘Covidin njerziëmi e ka merituar’
22/11 20:58
Top News – Jennifer Lopez pa moshë/ ‘Ndihem e re dhe e fuqishme’
22/11 10:53
Top News – Clooney, mik për kokë/ U dhuron shokëve 1 milionë dollarë
21/11 18:52
Top News – Pas ndarjes me Miley/ Liam shet pronën në Malibu
20/11 22:23