Top News – Vora një qytet fantazmë/ Kryemadhi-nuk u mbështetën të dëmtuarit nga tërmeti
20/01/2021 12:52

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi është ndalur në qytetin e Vorës, ku në takim më banorët ka diskutuar për situatën e vështirë më të cilën përballet familjët në këtë zonë si pasojë e krizës ekonomike që ka pllakosur vendin. Sipas Kryemadhit në zonën e Vorës, ku shumë banesa u dëmtuan nga tërmeti, familjet nuk kanë marrë as bonus qeraje, dhe nuk dinë çdo bëhet me pallatet e tyre. Është shumë e kollajshme për të thënë që po menaxhon një situatë për shkak të rindërtimit, apo për shkak të tërmetit, por nga ana tjetër mungesa e sigurisë dhe e garancisë që shteti i jep banorëve ëhstë shumë e madhe. përpunimin e prodhimeve bujqësore, kështu që ka mundësi pafundësisht. Dhe në fakt duhet të jetë një nga bashkitë më të pasura të qarkut të Tiranës, për shkak të ofrimit të shumë shërbimeve, sepse është vetëm 10 minuta larg Aeroportit të Rinasit, 17 minuta larg Portit të Durrësit dhe ndërkohë Kodrat e Vorës që janë shumë të bukura me ullishta, që krijojnë mundësinë jo vetëm të agro-turizmit, por edhe mundësinë e një lloj lëvizshmërie, qoftë kjo që mund të shërbejë për punësimin e të rinjve, për krijimin e një lloj klime pozitive për rritjen e zhvillimit të ekonomisë së zonës. Çdo njeri që ka humbur shtëpinë nga tërmeti, ose çdo njeri që ka humbur një pronë private, shteti duhet tu dalë për zot pa dallim flamujsh politikë, megjithatë ajo që dua të them është që ne nuk i ndihmojmë njerëzit me mashtrime siç bëjnë ata, por i ndihmojmë me vepra konkrete. Kryetarja e LSI, deklaroi sërish se prioritet i kësaj force politike mbtet rinia dhe punësimi i saj me qëllim që të ndërtojnë të ardhmen e tyre në shqipëri. Ndërsa e konsideroi 25 prillin si ditën e që do të sjellë ndryshimin e madh për shqiptarët, lëshoi edhe një mesazh të fortë për politikën dhe maxhorancën në pushtet, duke kërkuar që t’i japin fund blerjes së varfërisë në prag të zgjedhjeve. Duhet të marrë fund njëherë e përgjithmonë blerja e varfërisë apo e nënshtrimit të shqiptarëve ditën e zgjedhjeve, dhe unë mendoj që sot pika më e fortë nuk është më thjesht vajtja te kutia e votimit për të votuar për një parti politike. Ne sot duhet tu bëjmë thirrje qytetarëve që të shkojnë në kutinë e votimit për të ndëshkuar me votë atë që e ka gënjyer, atë që i ka grabitur pronën, atë që e ka keqtrajtuar dhe të vlerësojë me votë që i është gjendur pranë në momente të vështira, atë që ka mbajtur premtimet në marrëdhënie me ta.

Top News – 30 vjet nga eksodi masiv…!/ Rama, një vizitë në Itali në 5 dhe 6 mars
16/02 17:05
“S’ka propagandë!” Rindërtimi/ Rama i kërkon këshilla të moshuarit: Kush leu, mendjen e vetë pëlqeu…
16/02 09:38
Rama inspekton punimet në Durrës: Nis rindërtimi i pallateve me dëmtime të rënda DS4
15/02 18:17
Top News – KQZ regjistron PSD-në/ Tom Doshi nuk është kryetar partie
15/02 16:05
Kuvendi heq taksën e kromit/Rrëzohet dekreti i presidentit që kundërshtonte heqjen e rentës minerare
15/02 15:45
KQZ regjistron PSD pa Tom Doshin/ Ndryshon dokumentacionin për një germë, por edhe kryetarin
15/02 15:42
Top News – ‘Renta’, Meta rrëzohet në parlament/ Pandemia, financat zerojne renten per minierat
15/02 14:43
Top News – Kapitull i ri për Kosovën/ Liderët shqiptarë urojnë Albin Kurtin
15/02 14:10
Top News – Balla uron Albin Kurtin për fitoren/ ‘Zgjedhjet në Kosovë, një festë e demokracisë’
15/02 12:54
PS do kërkojë vetting politikës/ Projekti në programin e ri për mandatin e tretë
12/02 15:23
Veliaj, akuza për PD dhe LSI/ “Po kandidojnë të larguarit nga Vettingu në drejtësi”
12/02 15:20
Vota e emigrantëve,PS:Balla fajëson opozitën për dështimin e mundshëm tw identifikimit elektronik
12/02 15:19
Top News – Programi i PD për turizmin/ Basha-rritje 15 % të numrit të turistëve çdo vit
12/02 12:54
Programi i mandatit të tretë. Synimet e PS në ekonomi, arsim, bujqësi, shëndetësi dhe infrastrukturë
11/02 15:39
Ikin nga LSI tek PS/ Veliaj u jep kartën e anëtarësisë socialiste
11/02 15:24
“Ikëm nga LSI, na tradhëtoi”/120 anëtarë të LSI-së në lagjen Kombinat, kalojnë me Partinë Socialiste
10/02 15:28
Kryemadhi përplaset me policinë/ Organizoi takim elektoral në Elbasan
10/02 15:20
Top News – Rritje e numrit të turistëve të huaj/ Plani i PD-dyfishim i vendeve të punës
10/02 13:00
Top News – ‘Mos u bëni ushtarë të Taulantit’/ Monika Kryemadhi sherr me policinë në Elbasan
10/02 11:29
Shkel rregullat anticovid/ Monika Kryemadhi përplaset me policinë që shkojnë ta gjobisin
10/02 11:20