Top News – Vllaznia pret Teutën/ Për Brdaric, sfida, hap në rrugën drejt titullit
03/05/2021 11:47

Vllaznia-Teuta është sfida që ka marrë vëmendjen më të madhe në javën e 31 të Kategorisë Superiore. Sot në orën 18:00, në Loro Boriçi vihen përballë 2 skuadra që janë në një garë totale për titullin kampion me skuadrën durrsake që kryeson klas8ifikimin me 2 pikë më shumë se Vllaznia e vendit të tretë, dhe për trajnerin e Vllaznisë, Thomas Brdaric, kjo sfidë është një hap tjetër në rrugën drejt titullit 'Kjo ndeshje është vetëm një hap në rrugën drejt titullit. Do të përballemi me një teute ndryshe që është, në krye të klasifikimit dhe një ekip shumë i fortë, por dimë sesi t’i mundim ata, i kemi mposhtur dhe këtu. Kjo do të jetë një tjetër ndeshje, tjetër kapitull. Mendoj se kemi aftësitë që nesër të fitojmë.Teuta ka elemente të aftë për të bërë diferencën, sidomos në sulm, por edhe ne kemi lojtarë të tillë. Nëse punojmë të gjithë së bashku, do jetë ndeshje e mirë”. Për trajnerin e skuadrës shkodrane, fakti që Vllaznia luan në shtëpi e favorizon atë “Na favorizon fusha dhe fakti që luajmë në shtëpi. Për mua ka rëndësi të jemi mirë fizikisht dhe të bëjmë ndeshje mbi mesatare nga fillimi, në fund. Jo të gjithë lojtarët na në formën më të mirë. Do fusim më të mirët në fushë. Ndaj Edi Martinit do marrim tre pikët dhe së bashku do pimë verë të bardhë, e paguaj unë' Java e 31 e Kategorisë Superiore u hap ditën e diel me 2 ndeshjet e para; ajo mes Bylisit dhe Tiranës e cila u mbyll me barazimin pa gola 0-0, ndërkohë që në stadiumin e Kamzës, Skënderbeu moriu një fitore të cmuar për mbijetesën në Superiore, teksa mundi Kastriotin me rezultatin 2-0 me gola të shënuar nga Jean Viktor dhe vangjeli, që të dy në pjesën e dytë

Top Channel/ Top Arena e europianit/ Emisioni më i ri në Top Channel
11/06 20:16
Top Channel/ Sot nis kampionati Europian/ Ndeshja e parë ajo mes Italisë dhe Turqisë
11/06 20:06
Top Channel/ Rally në Gjirokastër/ 200 pilotë nga 30 vende të botës garuan për dy ditë
09/06 19:56
Top Channel/ Flamurtari kampione/ Në basketbollin e femrave, vajzat vlonjate fitojnë titullin e 23
09/06 19:55
Top Channel/ Rally në Gjirokastër/ 200 pilotë nga 30 vende të botës garuan për dy ditë
09/06 12:53
Top Channel/ Sot miqësorja Shqipëri-Çeki/ Më herët Shqipëria barazoi në miqësoren me Uellsin
08/06 15:44
Top Channel/ Flamurtari në kategorinë e dytë/ Dëshpërimi i ish futbollistëve për gjendjen e keqe
07/06 19:55
Top Channel/ Atletike/ Shqipëria shkëlqen në San Marino, 3 medalje ari dhe 1 bronzi!
05/06 20:36
Top Channel/ Superiorja shet emrin/ Shifra minimale cilësohet si një pikë uji
05/06 19:27
Top Channel/ Miqësorja me Uellsin/ Reja analizon kundërshtarin dhe tregon referencat e formacionit
04/06 19:54
Top Channel/ Kukësi në dorën e Pejiç/ Në mbyllje të sezonit verilindorët shkarkuan trajnerin Josa
03/06 19:58
Top Channel/ Edi Reja dirigjon himnin, Kombëtarja shqiptare e këndon në Uells
03/06 17:57
Top Channel/ Miqësoret e Kombëtares/ Cikalleshi dhe Bare i vlerësojnë në maksimum
02/06 19:59
Top Channel/ Orges Shehi në krye të Tiranës/ 11 fitoret e ekipit kanë çuar në rinovimin e kontratës
02/06 19:58
Top Channel/ Kupa e dytë brenda 24 orësh, sërish festë në Shkodër
02/06 00:46
Top Channel/ Shkodra në festë për Vllazninë. Rrugët e qytetit plot deri në orët e para të mëngjesit
01/06 15:36
Top Channel/Në pritje të ofertave/Presidenti i Vllaznisë:Ka rinovuar, kanë mbetur vetëm disa detaje
01/06 15:30
Top Channel/ Qitja shqiptare merr ftesë për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike
01/06 12:15
Top Channel/ Triumfon Vllaznia, fiton Kupën e Shqipërisë pas 13 vitesh
01/06 07:40
Top Channel/ Vllaznia “zgjon” Shkodrën! Mijëra shkodran presin ekipin në festë pas fitores
01/06 03:51