Top News – Veliaj për vilën e kunatit të Bashës/ ‘Sa të jem unë në bashki, nuk kalon vila e pestë’
17/01/2021 15:34

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj I është rikthyer edhe njëherë debatit me kreun e PD, Lulzim Basha. Gjatë një takimi me strukturat e Partisë Socialiste në Kavajë, kryebashkiaku I Tiranës ka deklaruar se Basha ia ka shndërruar kauzat politike të opozitës në beteja për përfitime personale. Jo tha rruga e Kombit, ne do vdesim këtu, po mirë ku kap zyrat aty pse e le rrugën e Kombit. Astiri vijë e kuqe, ne do shtrihemi këtu Astiri nuk do të bëhet Unaza, nuk do të bëhet Unaza, pse Unaza jote është! Aty kalojnë edhe të majtë edhe të djathtë, aty kalohet edhe nga Kavaja nga Durrësi nga Vora për të shkuar në Elbasan e në Librazhd edhe në Pogradec si të majtë si të djathtë. Një Unazë që e ndihmon të gjithë Tiranën, këtu do të shtrihemi kapi benzin edhe e la fushatën. Kreu I bashkisë së Tiranës I është rikthyer edhe njëherë temës së lejes së kërkuar nga kunati I Lulzim Bashës për ndërtimin e një vile në Farkë. Veliaj ka deklaruar se sa të jetë ai kryetar I Bashkisë Tiranë nuk ka për të dhënë leje për ndërtimin e një vile te pestë për Luzim Bashën. S’keni bërë gjë për tërmetin tha. Dakord, ne deri tani kemi bërë 1000 shtëpi private dhe kanë filluar dhjetra pallate. Po ti çfarë bërë për tërmetin? Unë bëra 4 vila. Dhe kishte ardhur në Bashkinë e Tiranës të aplikonte për vilën e pestë. I thashë: Vetëm të vdes unë që të kalojë vila e pestë. Ik fal një nga ato që ke sepse kjo është një paturpësi, pacipësi e pashoqe. Fal një ato që ke pastaj hajde apliko për vilën e 5. Po unë s’jam kundër biznesit por kur ndërton politikën mbi përçarjen, mbi frikën, mbi ndasitë, kur prodhon vetëm histori, kur I sulesh çdo gjëje të mirë, atëherë trego me vepra që bën një gjë për popullin. Fal një nga ato që ke dhe po të japim vilën e 5-të. Sa të jem unë kryetar bashkie nuk do të ketë vilë të pestë sepse çdo gjë ka një limit, ka një masë. Dhe kur dëgjon dhe këto muhabetet me rusë dhe me lobimin dhe me gjithë gjyqet që janë hapur, për çfarë duan demokratët e Kavajës apo kushdo në Shqipëri një personazh që e ka futur veten aq shumë në telashe sa nuk shpëton dot

Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, pamjet e zjarrit
05/03 20:42
U vetëvra në spitalin Covid 2/ Familjarët dhe miqtë kërkojnë drejtësi në 30-vjetorin e Xhino Koços
05/03 20:25
Vrau kunatin në tryezë/ Debatuan se kush gatuan më mirë, Korça apo Pogradeci
05/03 19:58
Pro dhe kundër kandidatëve të rinj?/ Çfarë mendojnë qytetarët për listat e partive
05/03 19:42
Top News – Bien infektimet, rriten viktimat/ Shifra të larta në 24 orët e fundit në vend
05/03 19:34
30 vite nga eksodi i shqiptarëve/ Rama në Itali! Di Maio: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
05/03 19:16
Top News – Krimi makabër i studentit shqiptar/ Masakër në Rumani, ezkekutoi një familje
05/03 19:16
Top News – Tre grupet që kërcënojnë Shqipërinë/ Raporti, nga kush duhet të ruajmë sigurinë
05/03 19:15
Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03 18:39
Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53
Peshëngritësi shqiptar në Europian/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjel Velin
05/03 15:48
Ekspozitë kundër shitjes së votës/ Hapet në Korçë, e titulluar “Premtoi heroit tënd”
05/03 15:47