Top News – Vatra zjarri në Durrës/ Nuk ka të lënduar, dëme materiale
10/07/2020 12:06

Disa objekte u përfshinë nga flakët natën e së enjtes në qytetin e Durrësit, duke rrezikuar dhe objektet e tjera të banimit përreth. Banorët u evakuuan, ndërsa situata u vu nën kontroll nga shërbimi zjarrfikës. Gjithsesi, një objekt magazinimi, një lokal, dyqan dhe një banesë pësuan dëme materiale. Të lënduar në njerëz nuk pati. Ngjarja ndodhi pranë sheshit ''Pranvera'' dhe stacionit të autobuzave urbanë të plazhit në Durrës. Zjarri u përhap në objektet e ulëta i ndihmuar dhe nga materiali pupulit, tallash i presuar. Paraprakisht dyshohet se zjarri është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike ose ngarkesë në rrjetin e amortizuar elektrik të njërit prej objekteve ku ra zjarri fillimisht, po do të jenë veprimet e mëtejshme që do zbardhin shkakun e zjarrit. Për shkak të errësirës, ekspertët do bëjnë kqyrjen e vendngjarjes gjatë ditës së sotme.

Top News – Dyshohet të jetë vrarë/ Gjendet i pajetë pranë kamionçinës
05/08 22:12
Top News – Covid, situata alarmante/ Meta-Rama duhet të shtojë buxhetin!
05/08 22:12
Top News – Meta dekreton shtyrjen e fiskalizimin/ Ja ligjet e publikuara
05/08 22:02
Ndarja e Shqipërisë në 4 rajone/ PD dhe LSI akuzojnë Ramën: Merr në dorë të gjitha fondet e BE
05/08 19:54
Top News – Shiu shuan flakët në vend/ MM-u dogjën 140 ha shkurre e pyje
05/08 19:54
Covid-19, Ministria pranon shifrat/ Më shumë shtrime në dy spitalet se raportimet zyrtare
05/08 19:45
6 viktima dhe 139 raste/ Tirana mbetet vatra kryesore me numrin më të madh të infektimeve ditore
05/08 19:43
Flor Binaj & Ori Nebijaj qajnë hallet nën det – Pushime On Top 3
05/08 19:40
Top News – Qindra viktima në Bejrut/ ‘Arrest shtëpie për përgjegjësit’
05/08 19:38
Top News – Sejko-ekonomia nis rritjen me 2021/ Rikuperimi pas pandemisë
05/08 19:13
Top News – Sekuestro ndaj Ndroqit/ Avokati-ka shkelje të rënda ligjore
05/08 18:20
Top News – Vrasja e taksistit/ Policia shoqëron disa të dyshuar
05/08 17:43
Top News – Moti i keq në Kosovë/ Paralajmërime për përmbytje
05/08 17:35
Top News – 6 viktima dhe 139 të infektuar/ Rekord infektimesh
05/08 17:20
Top News – Bilanci në Kosovë/ 15 viktima dhe 218 raste të reja
05/08 17:01
Liga Profesioniste e futbollit shqiptar mbledhje me drejtuesit e lartë të FSHF
05/08 16:44
Top News – Berisha, skema e dyshimte/ Pagesat nga kompani Boronicash
05/08 16:41
Covid-19 në vend/ Ministria e Shëndetësisë: 139 raste të reja dhe 6 humbje jete në 24 orë
05/08 16:31
A do kthehen fëmijët në shkollë? Diskutohen tre variante, por jo rikthim 100 % në klasa
05/08 16:30
Top News – Shpërthimi në Liban/ 100 viktima e mijëra të plagosur
05/08 16:13