Top News – Vala e dytë po vjen/ Rriten infektimet në Evropë
06/08/2020 15:24

Franca, Spanja, Gjermania dhe Greqia janë mes vendeve evropiane që po regjistrojnë rritje të ndjeshme të rasteve të koronavirusit duke shtuar frikën e një vale të dytë infektimesh gjatë sezonit të pushimeve. Franca, shtoi edhe 1695 raste të reja koronavirusi në 24 orët e shkuara, shifra ditore më e lartë kjo në më shumë se dy muaj duke e cuar totalin në 228576. Numri i pacientëve me koronavirus në spitale dhe njësitë e kujdesit intensiv është ulur në 24 orët e shkuara sipas të dhënave të agjencisë së shëndetit ndërsa në total, numri i viktimave në vend ka shkuar në 30305. Në Spanjë po ashtu, pati 1772 infektime të reja 24 orët e shkuara, çka e çoi totalin e rasteve në 305767. Ndërkohë në Greqi, 124 raste shtesë u pikasën 24 orët e shkuara, duke e çuar numrin e përgjithshëm të infektimeve në vend në 4973.

Top News – “Shkeli marrëveshjen”/ BE, gjyq Londrës për Brexit
01/10 15:49
Top News – Protesta në Stamboll/ Ndaj trajtimit te ujgurëve në Kinë
01/10 15:40
Top News – Legalizimi i kanabisit/ Zelanda e Re `e lë pas dore`
01/10 14:43
Top News – Luftoi fort/ Modelja e njohur humbet fëmijën
01/10 13:49
Top News – Roli që i ndryshoi jetën/ Julia Roberts- ishte për një tjetër
01/10 13:46
Top News – Bosnje, vriten emigrantet/ Afganët sulmojnë Pakistanezët
01/10 13:36
Top News – Dita ndërkombëtare e kafes, bota kremton 1 tetorin
01/10 13:30
Top News – Gjenden super-antitrupat, bllokojnë sulmin e koronavirusit
01/10 12:25
Top News – Nagorno Karabak, Rusia: Uluni e bisedoni, përndryshe…
01/10 11:48
Top News – Navalny: Putin qëndron pas helmimit tim
01/10 11:31
Top News – Fyerjet mes Trump e Biden/ Ndryshojnë rregullat e debatit
01/10 11:12
Top News – Vrasësi i Twitterit/ `Viktimat ma dhanë lejen vetë`!
01/10 11:07
Top News – Luftë deri në fund/ Premtimi i liderit të Azerbajxhanit
30/09 22:12
Top News – Qeveria në Çeki/ Rikthen gjëndjen e jashtëzakonshme
30/09 21:59
Top News – Taksia fluturuese/ Prezantohet në Paris ‘volocity’
30/09 21:55
Top News – Debati Trump-Biden/ Pas kandidateve përplasen sondazhet
30/09 20:07
Top News – BB, 12 mld usd/ Vaksina në vendet e varfra
30/09 19:17
Top News – Tronditet Parisi/ Avioni kalon barrierën e zërit
30/09 19:14
Top News – Vendimi i Gjenevës/ Paga minimale mujore 4 mijë euro
30/09 19:12
Top News – Ajrim vs koronavirusit/ Formula e qeverisë Gjermane
30/09 19:04