Top News-U dhunua brutalisht nga disa djem/Ndërron jetë i riu në spital pas disa muajsh
16/01/2022 13:16

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mitrovicë te Kosovës. Një djalë I ri I cili u dhunua brutalisht nga disa rinj pak muaj më parë ka ndëruar jetë. Bëhët fjalë për Ermal Delija nga Mitrovica. Ky i fundit u dhunua fizikisht nga disa të rinj ndërsa mori lëndime të rënda në kokë, për këtë arsyje qëndroi disa javë në spital në gjendje kome. Pasi është zgjuar nga koma, Ermali ishte parë në xhaminë e Shipolit te hoxha Fatmir Latifaj i cili i kishte pajtuar familjet në fjalë. Mirëpo, disa ditë më parë, të riut nga Mitrovica i kishte humbur sërish vetëdija për çka ishte dërguar me urgjencë në spital. Ermal Delija ndëroi jetë ndërsa mori mjekimin e specializuar nga mjekët. Delija ishte djali i vetëm i familjes dhe u rrit jetim pasi babai i kishte vdekur vite më parë. Ai la pas nënën dhe tre motra.

Top News- Kreu vrasje dhe sulmoi policinë/ Arrestohet vëllai i reperit të njohur në Kosovë
28/05 16:41
Top Channel/Dikur ishin shokë të ngushtë, si ndodhi vrasja e 30 vjecarit në mes të rrugës!
28/05 15:09
Top News- Kosova në Ballkanin e Hapur…! / SHBA i ‘del në mbrojtje’-Prishtina vendos vetë!
27/05 19:42
Top News- Pas rezolutës për Srebrenicën/ Një tjetër mbërrin në Kuvend, këtë herë për Kosovën
27/05 15:49
Top Channel/ Mitrovicë, sherr në familje. Vdes babë e bir
27/05 12:07
Top News – Vrasje tronditëse në veri të Kosovës /Djali vret babain avokat, hakmerret i vëllai binjak
27/05 11:54
Top News- Kosova, 100 euro për çdo punonjës/Nis shpërndarja e ndihmës për krizën ekonomike
26/05 17:27
Top Channel/ Mjekët në Kosovë kërkojnë pagat, protestë për punën e papaguar gjatë pandemisë
26/05 12:18
Top News- Kosova përplaset me SHBA dhe Britaninë/Debat për pronat e Manastirit të Deçanit në Kosovë
24/05 19:01
Top News – Rrethohet Universiteti i Prishtinës/Tjetër alarm për bombë në Kosovë, i treti në pak ditë
24/05 14:43
Top Channel/ Alarm për bombë, rrethohet rektorati i Universitetit të Prishtinës
24/05 12:58
Top News -Laborator droge në veri të Kosovës / Policia aksion në fshatin serb, arrestohen 10 persona
24/05 12:19
Top Channel/ Grevë në Kosovë/ Protesta e sektorit publik. Shkollat nuk punojnë
20/05 19:52
Top News- Aplikimi, në sirtar deri në vitin 2023 / Pse u bllokua Kosova në Këshillin e Evropës
20/05 18:53
Top News- Gjermania e do Kosovën në NATO/Si po punon Berlini për anëtarësimin e vendit fqinj
20/05 17:58
Top Channel/ Grevë në Kosovë/ Protesta e sektorit publik. Shkollat nuk punojnë
20/05 15:30
Top News – Krahasimi i Kosovës me Ukrainën / Kurti zemërohet me Putinin: Është injorancë!
19/05 18:19
Top News- Bllokohet rritja e energjisë në Kosovë / Gjykata e cilëson të pabazuar rritjen e tarifave
18/05 21:25
Top Channel/ UÇK, dënime nga Haga/ Gjykata shpall fajtorë Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn
18/05 19:47
Top News- Vuçiç informon klerikët për presionet!/Presidenti serb – Nyja Kosovë do zgjidhet shpejt
18/05 18:58