Top News – Tronditet ‘Vasil Shanto’/ Përplasi 3 këmbësorë, vihet në pranga 49 vjeçarja
16/05/2021 10:48

Një aksident i rëndë tronditi Tiranën mbrëmjen e 15 Majit, ku një automjet tip Benz humbi kontrollin duke shkaktuar dëme të konsiderueshme. Ngjarja ndodhi rreth orës 21:00, në afërsi të shkollës ‘Vasil Shanto’në Tiranë. Mësohet se drejtuesja e ‘Benzit’ Flutura Zaimi, 49 vjeç humbi kontrollin e automjetit dhe u përplas me motorin e parkuar anës rrugës. Shkak dyshohet të ketë qenë edhe shpejtësia e drejtimit të autmjetit megjithatë unifomat blu po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Nga përplasja u shkatërrua plotësisht stacioni i autobuzave, ndërkohë automjeti në pronësi të shtetases Flutura Zaimi përfundoi brenda ambjenteve të një lokali. Krahas dëmeve materiale, aksidenti automobilistik dëmtoi edhe 3 shtetas. Këmbësorët u dërguan me urgjencë në spital, ku ndodhen nën kujdesin mjekësor. Burimet bëjnë me dije se janë jashtë rrezikut për jetën. Autoritetet policore kanë arrestuar në flagrancë drejtuesen e mjetit tip Benz, Flutura Zaimi teksa materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme.

Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30
Top News – 3700 ankesa për prokurorë e gjyqtarë/ Por, për 1 mijë prej tyre është marrë vendim
18/06 16:13
Top Channel/ Ndërtimet pa leje/ Prishet hoteli i vetëm në gjirin e Manastirit
18/06 15:50
Top Channel/ Heci i Bënçës. Banorët konfliktohen me kompaninë ndërtuese, dhunohet edhe Auron Tare
18/06 15:19
Top Channel/ Veliu dhe Mehmeti nënshkruajnë Memorandumin e Bashkëpunimit
18/06 15:07
Top News – Vendimi i papritur për 82 mln lekë/ 31 pasuritë miliona euro të Moisi Habilajt
18/06 14:54
Top Channel/ Arbër Çekaj mbetet në burg. Gjykata konfirmon dënimin për trafik droge
18/06 14:44
Top News – Operacion, ‘Gaxhai’ del nga burgu/ I ‘forti’ i Vlorës i dënuar me burg përjetë
18/06 14:15
Top Channel/ Elbasan. Aktiviteti sensibilizues, stop shfrytëzimit të fëmijëve për punë
18/06 14:10
Top News – Kërcënimi për pasurinë e gjyqtarëve/ Do sekuestrohet, kërkesë e ndërkombëtarëve
18/06 14:00
Top News – Urdhrat e prerë në luftën antikrim/ Si duhet të veprojnë strukturat e hetimit
18/06 13:37
Top Channel/ Përplasje mes banorëve të Bënçës dhe pronarëve të kompanisë së asfaltit
18/06 13:30
Top News – Momenti i duhur për kthesën e forte/ Sekuestrimi i pasurisë së të korruptuarve
18/06 13:22
Top News – BE hap rrugët për shqiptarët/ Do lëvizin lirshëm, pas bllokimit një vit
18/06 12:53
Top Channel/ Vlorë. Humb jetën shtetasi austriak, dyshohet se…
18/06 12:45
Top Channel/Leli refuzon ballafaqimin me këshilltarët,kërkon pezullimin nga detyra të Agron Gjipali
18/06 12:37
Top Channel/ Jo punës së fëmijëve/ Aktivitete në Elbasan për sensibilizmin kundër shfrytëzimit
18/06 12:36
Top Channel/ Po vjen i nxehti afrikan/ Të dielën temperaturat shkojnë në 34 gradë
18/06 12:33
Top Channel/ Rregullat e reja për plazh/ Sa po zbatohen në bregdetin e Durrësit
18/06 12:32
Top Channel/ Arbër Çekaj mbetet në burg/ Solli kokainë me banane nga Ekuadori
18/06 12:25