Top News – Trafikuan 93 kg marijuanë/ Shkodër, forcat ‘Shqiponjat’ arrestojnë dy shtetas
11/05/2021 10:53

Policia e Shkodrës ka kapur dhe arrestuar dy persona të shpallur më herët në kërkim për trafikim lëndësh narkotike. Burimet zyrtare bëjnë me dije se Forcat e Posaçme “Shqiponjat” kanë kapur dhe ndalur një 32 vjeçar, banues në Koplik, Malësi e Madhe. Gjithashtu u bë arrestimi në flagrancë, për veprën penale ”Përkrahja e autorit të krimit”, i një 22 vjeçari, banues në Kamicë të Malësisë së Madhe. Arrestimi i këtyre dy shtetasve ka ndodhur në lagjen “Qemal Stafa” në Shkodër duke qarkulluar me një automjet. Në vitin 2018 këta dy shtetas kanë tentuar të trafikojnë nëpërmjet liqenit të Shkodrës një sasi prej 93 kg bimë narkotike të llojit marijuanë, në vendin e quajtur “Syri i Kripës”, në fshatin Vukpalaj, Malësi e Madhe. Nga strukturat e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve, u bë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Apelit Shkodër, e cila ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Top News – Një vit pa figurën poliedrike…! ‘Me Moikomin, libri në një vjetorin e vdekjes
22/06 00:39
Top News – Ekipi me të besuarit e Bashës/ Nga bardhi te Paloka e Spaho, ç’pritet në PD
21/06 23:00
Top News – Sinjali pozitiv nga Sllovenia/ Shqipëria mund të ndahet nga Maqedonia
21/06 22:40
Top News – Mandat deputeti me vetëm 360 vota! Rama zgjedh Durrësin, kryemadhi fierin
21/06 22:17
Top News – Çimi trafikant me dy emra e mbiemra/ Banda e kokainës nga Gjermania në Zvicër
21/06 22:09
Top Channel/ Gjirokastër. Digjet masivi me shkurre, shuarja e plotë mund të dojë orë të tëra
21/06 22:00
Top News – Plazhet plot, por pa roje bregdetare! Asnjë siguri, pushuesit frikë nga mbytjet
21/06 20:09
Top News – Zgjedhjet, OK edhe nga Asambleja e KiE/ ‘Paqartësitë nuk cënuan legjitimitetin e tyre’
21/06 20:07
Top News – Dosja e famshme me numrin 339/ Mbyllet gjykimi, ja komisionerët e dënuar
21/06 20:04
Top News – SPAK, një tjetër dosje për Çapjajt/ Atentati mafioz i 2016 ndaj Saimir Beqirit
21/06 20:01
Top Channel/ Çuçi: Janë shembur 61 objekte, 29 të arrestuar dhe 94 milionë lekë gjoba
21/06 19:59
Top Channel/ “Bomba” e plehrave Pogradec/ Në zonën e mbrojtur është krijuar një mal me mbetje urbane
21/06 19:41
Top Channel/ 15 arrestime për testet covid/ I përgatisnin false për personat që udhëtonin jashtë
21/06 19:37
Top Channel/ Konflkti Ademi-Ndreu, reagon KE/ ”Ngrijmë statusin e shoqatës”
21/06 19:35
Top Channel/ Rama lë Vlorën. Deputet në Durrës/ Dorëzon në KQZ dokumentin për mandatin
21/06 19:32
Top News – Rama ‘braktis’ Vlorën për Durrësin/ Pas 8 vitesh tërhiqet, sipas nenit 67 të kodit
21/06 19:30
Top News – Përkthyesi mbajti peng trafikantin/ U kap me kokainë, mbetet në burg pa afat
21/06 18:57
Top News – Negociatat, ende pa një vendim! Shqipëria e kërcënuar nga Maqedonia e veriut
21/06 18:42
Top News – Dy mjekë në pranga për testet covid/ 15 urdhra ndalimi, u zbuluan nga përgjimet
21/06 18:13
Top News – Kryemadhi ‘shet’ Kejdi Mehmetajn/ I jep mandatin petrit vasilit me 361 vota
21/06 17:54