Top News – Tjetër operacion i RENEA-s në Vlorë/ Në shenjestër, lojërat e paligjshme të fatit
15/06/2021 22:22

Një tjetër operacion i policisë në qytetin e Vlorës ka pasur në shënjestër aktivitetin në lojërat e paligjshme të fatit. Paraprakisht mësohet se janë shoqëruar disa persona dhe bllokuar 3 pika lojërash fati që e ushtronin aktivitetin e tyre në mënyrë të paligjshme. Mësohet gjithashtu se në këtë operacion, Policia e Shtetit ka sekuestruar në cilësinë e provave materiale edhe armë zjarri në ambientet ku ushtrohej aktiviteti i lojërave të fatit. Aksioni është në vijim e sipër, ndërsa pason atë të Forcave RENEA, që një ditë më parë arrestuan Edison Begajn për armëmbajtje pa leje gjatë kontrolleve në zonën e Lungomares në Vlorë për persona që disponojë armë pa leje. Gjatë operacionuit të Reneas u shoqëruan për në komisariat edhe 10 persona të tjerë. Edison gegaj disa javë më parë i shpëtoi atentatit me 4 plumba në sy të dy fëmijëve nga një person i veshur si polic. Ai u qëllua pranë bansës së tij nga një person ende i paidentifikuar i maskuar dhe I veshur si polic që ka ardhur nga rruga kryesore duke iu drejtuar makinës së Begajt. Në një distancë shumë të afërt, ai e qëlloi me armë fillimisht në bark, dhe pas zbrapsjes së begajt disa nga plumbat e kapën në pjesën e këmbëve.

Top Channel/ “SPAK të zbresë në Fier”/ Deputeti i PD Luan Baçi mbështet denoncimet Petro Koçit
24/07 01:48
Top News – Një koncert surprizë në Tiranë… Dua Lipa: Unë mburrem që jam Shqipëtare
23/07 22:30
Top News – Sërish kokainë në Portin e Durrësit/ Ishte fshehur në kontejnerët e një kompanie frutash
23/07 22:28
Top News – Moderna për 12-17 vjeçarët/ Vjen autorizimi i agjencisë evropiane të barnave
23/07 22:24
Top News – Vetëm një qark pa virus/ Më pak testime, por shumë infektime…
23/07 20:39
Top Channel/ SPAK në tenderat e Fierit/ Deputeti i PD Luan Baçi mbështet denoncimet e Petro Koçit
23/07 20:34
Top Channel/ “Koncert në Tiranë? Surprizë”/ Dua Lipa tregon projektet artistike & ato të bamirësisë
23/07 19:54
Top Channel/ Dua Lipa vjen në Tiranë/ Këngëtarja ndihmon në ndërtimin e kopshtit 42 në kryeqytet
23/07 19:50
Top Channel/ UNESCO: Ndërprisni gërmimet. Autoritetet shqiptare injorojnë kërkesën, vijojnë punimet
23/07 19:50
Top Channel/ Motorri përplaset me biçikletën, ndërron jetë 85-vjeçar
23/07 19:49
Top Channel/ PD: Porti i Durrësit, lavatriçe parash. Kush do paguajë kreditë për portin aktual?
23/07 19:42
Top Channel/ “Sherret” për reformën,drejtuesit e institucioneve ankohen për punën e njëri tjetrit
23/07 19:40
Top Channel/ Dua Lipa: Mburrem që jam këtu. Të ndryshojmë stigmën për Kosovën e Shqipërinë
23/07 19:35
Top News – Petro Koçi kërkohet nga SPAK/ Denoncoi abuzime me koncesione nga Bashkia Fier
23/07 18:38
Top News – Edi Rama takon Dua Lipën/ ‘Çfarë çike, modeste, krenaria e familjes’
23/07 17:35
Top News – ‘Lavatriçe e parave të pista të Rilindjes’/ PD denoncon konçestionet e portit të durrësit
23/07 17:31
Top News – Dua Lipa në Shqipëri/ Bashkohet me nismën ‘adopto një kopsht’
23/07 17:28
Top News – ‘Luftë klanesh brenda socialistëve’/ Kryedemokrati i fierit drejton gishtin nga qeveria
23/07 17:24
Top News – Vështirësi me regjistrimin online/ Ngatërrohen të dhënat, do ketë raund të dytë
23/07 16:30
Top Channel/ Dua Lipa i bashkohet nismës së Bashkisë së Tiranës “Adopto një Kopësht”
23/07 16:09